5.ua

СБУ затримала росіянина, який прибув в Україну для формування диверсійних груп

  Співробітники СБУ в ніч на 11 березня затримали в Донецьку громадянина Росії, який прибув в Україну для формування диверсійних груп.

  Про це сьогодні на брифінгу в Києві розповів голова СБУ Валентин Наливайченко, повідомляє УНІАН.

  У свою чергу начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко поінформувала про подробиці цього затримання. За її словами, затриманий є уродженець Криму 1977 року народження, який мешкає у Москві і є громадянином Російської Федерації.

  Як зазначила Остапенко, Служба безпеки відпрацьовувала цю людину упродовж останніх 15 діб, тобто з моменту “оновлення СБУ”.

  Остапенко зауважила, що відповідно до даних, які на сьогоднішній день має в своєму розпорядженні слідство, вказаного громадянина курирували із російських спецслужб (які саме - наразі встановлюються), поставили завдання сформувати на території Донецької та Луганської областей угрупування з метою дестабілізації ситуації, в тому числі використовуючи вибухівку.

  Зокрема, були продемонстровані фотоматеріали, на яких зафіксовано вилучені у затриманого за місцем тимчасового проживання у Донецьку вибухову речовину, детонатори, вражаючі елементи тощо. Наразі всі вилучені предмети направлено на експертне дослідження.

  Також журналістам було надано запис перехопленої розмови затриманого чоловіка із його куратором з території Російської Федерації, де останній цікавиться у підопічного станом справ та часом, коли можна очікувати результат його дій та дій найманців, яких він завербував на території України.

  Також Остапенко поінформувала, що наразі стосовно затриманого відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання зброї (ч.2 ст. 263 Кримінального кодексу України).

  У той же час керівник прес-центру не виключає, що в ході подальшого розслідування будуть відкриті кримінальні провадження за іншими статтями Кримінального кодексу.

  Водночас перевіряється інформація щодо можливої організації затриманим захоплення облдержадміністрації в Донецьку та Луганську.

  Відповідаючи на запитання щодо масштабів розгорнутої на території України диверсійної діяльності з боку іноземної спецслужби, Остапенко зазначила, що поки надати якусь точну інформацію з цього приводу важко.

  Нагадаємо, що у ніч на 11 березня в Донецьку,в кімнаті відпочинку при залізничному вокзалі,співробітниками СБУ, за підозрою в терористичній діяльності був затриманий білоруський журналіст Дмитро Галко. Як з'ясувалося пізніше, у його кімнаті була вилучена вибухівка. Сусідом по кімнаті був громадянин Росії який заселився туди до нього. Зараз журналіст уже на волі.

  Попередній матеріал
  Кримські сепаратисти відкидають можливість повернення до складу України
  Наступний матеріал
  Українські депутати прокоментували скандальні рішення колег з Криму
  Теги:
  Loading...