sbu.gov.ua

СБУ затримала диверсантів, причетних до скоєння вибуху в харківському пабі

  Голова Служби Безпеки України Валентин Наливайченко доповів Президентові України Петру Порошенку про знешкодження Службою безпеки України у взаємодії з МВС та органами прокуратури Харківської області чисельної диверсійно-розвідувальної групи (ДРГ), причетної до скоєння терактів та диверсій на території Харкова та Харківської області, зокрема вибуху у пабі «Стіна».


  Про це повідомляє прес-центр СБУ.

  "Було затримано загалом 12 осіб, в т.ч. двох ватажків групи. Мова йде про особливо небезпечну ДРГ, у членів якої було виявлено та вилучено автомати АК 74 та набої до них, гранати РГД-5 та ВОГ–25, детонатори, набори для встановлення розтяжок, а також сім протипіхотних мін з маркуванням російських виробників, які заборонені до використання Оттавською Конвенцією 1997 року", - сказано в повідомленні.

  За словами радника Голови СБУ Маркіяна Лубківського, «використання цих мін є антилюдським чином. Від таких та схожих мін під час воєн на території колишньої Югославії дуже часто страждали діти. Люди, які підривалися на таких мінах, гинули, або залишалися каліками на все життя...»

  Контррозвідка СБУ встановила, що знешкоджена група диверсантів була ланкою у складі створеної, фінансованої та керованої спецслужбами Російської Федерації мережі терористичних груп, які мали на меті дестабілізувати ситуацію в регіоні.

  Лубківський повідомив, що «переважна більшість терористів пройшла добрий вишкіл та навчання на території Російської Федерації, зокрема у Тамбові. Там вони отримали мінно-підривну, снайперську та стрілецьку спецпідготовку. На вилучених електронних носіях виявлено методичні матеріали, надані їм інструкторами під час проходження цих вишколів. Затримані планували й інші терористичні акти, яким вдалося запобігти завдяки злагодженим діям українських спецслужб і правоохоронців».

  "Затримані диверсанти мають пряму причетність до вибуху у харківському пабі «Стіна», внаслідок якого відвідувачі отримали тяжкі поранення, мосту біла клубу «Британія» та спроб вчинити інші терористичні акти. В одного, зокрема, вилучено відео-звіт про згадані вище диверсійно-терористичні акти. Вони також планували масований збройний напад на один із блок-постів на межі Харківської та Донецької областей", - розповіли в СБУ.

  У рамках кримінального провадження, зареєстрованого слідчим відділом Управління СБУ в Харківській області за ст. 258-3 Кримінального кодексу України, тривають слідчі та оперативно-розшукові дії.

  Попередній матеріал
  Прикарпатські благодійники придбали 3 автомобілі для полку "Азов"
  Наступний матеріал
  Майже три чверті українців вважають Голодомор геноцидом українського народу
  Loading...