СБУ
СБУ foto

СБУ викрила фінансованих РФ організаторів фейкових протестів нацменшин в Україні

Силовики наголошують, що всі фейкові протестні акції в Україні організовуються та координуються Кремлем

Співробітники СБУ останнім часом задокументували кілька фактів організації російськими кураторами псевдопротестних акцій, спрямованих на штучне розпалювання міжетнічних конфліктів у різних регіонах України. Про це повідомили у прес-центрі СБУ, інформує УНІАН.

"Основна мета РФ - дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні та дискредитувати українську владу перед світовою спільнотою через начебто утиски національних меншин. Всі фейкові акції організовуються за схожим сценарієм, координуються спеціально призначеними кураторами, які перебувають на території Росії", - наголосили в СБУ.

Силовики також розповіли, що під час проведення цих псевдопротестів спецслужби не зафіксували жодного факту участі в них справжніх представників національних меншин. Так, у Запорізькій та Одеській областях правоохоронці викрили спробу організувати наприкінці червня акцію протесту, нібито, етнічних болгар, замовлену активним координатором антиукраїнських заходів Сергієм Хижняком.

"Він є одним із колишніх керівників громадської організації "Молоді регіони" та переховується на території РФ. Найняті для участі у провокації три десятки громадян мали створити картинку для російських ЗМІ, перекриваючи автомагістраль із болгарськими прапорами й плакатами пропагандистського змісту", - йдеться у повідомленні.

При цьому інформаційне забезпечення фейкових акцій покладається замовниками на окремі, заздалегідь створені, групи, діяльність однієї з яких співробітники спецслужби припинили в Одесі. У СБУ розповіли, що ниі учасники цієї ретельно законспірованої групи дають викривальні свідчення стосовно координації антиукраїнської діяльності з території РФ.

Так, вже встановлено, що зловмисники фінансувалися російськими спецслужбами через громадянина України Антона Давидченка, лідера ГО "Народна дружина" та "Молодежное единство", а також координатора руху "Народная альтернатива". Чоловік переховується в Москві та на тимчасово окупованій території Донбасу. Правоохоронці задокументували, що зловмисники наповнювали та коригували контент кількох підконтрольних Давидченку інтернет-ресурсів, які відкрито пропагують антиукраїнську ідеологію. Виявлена співробітниками СБУ переписка учасників групи з Давидченком свідчить, що спецслужби РФ застосовують чіткий алгоритм розкрутки підконтрольних інтернет-сайтів в українському медіа-просторі. Згідно з інструкціями, на початковому етапі вони нібито притримуються проукраїнської позиції, але поступово переходять до пропаганди сепаратистів та "руського міра".

Також у повідомленні зазначається, що наприкінці червня СБУ провела обшуки в організаторів провокаційної акції, учасники якої встановили "прикордонні знаки" навколо трьох сіл Берегівського і Виноградівського районів з написами угорською мовою. Лідери вітчизняних угорських громадсько-політичних об’єднань офіційно спростували участь співвітчизників у проплаченому заході. Так, оперативники СБУ встановили, що безпосереднім замовником акції є Артем Бузила, громадянин України, який переховується на території РФ та активно використовується російськими спецслужбами для проведення підривної діяльності проти України.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Києві СБУ затримала агента спецслужб РФ – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Донбасі більше російських танків, ніж є у всіх країн Західної Європи разом узятих – Держдеп США
Наступний матеріал
Палата представників Конгресу США ухвалила нові санкції проти Росії
Loading...

Петренко: Україна має докази, що Росія готувала анексію Криму заздалегідь

Справа 2 травня: Екс-заступник голови одеської міліції отримав громадянство РФ

"Коли у друзях терористи": на Луганщині СБУ затримала інформатора "ЛНР"

До Білорусі на "Захід-2017" прибули перші підрозділи ЗС Росії

Політексперт розповів, навіщо Кремль активізував своїх найманців на Донбасі

Експерт розповів, для чого РФ стягує до кордону з Україною дивізії та як їх озброює