Фото прес-служби СБУ

СБУ викрила агентурну мережу, що працювала на підрив обороноздатності України

  Служба безпеки України викрила і припинила незаконну діяльність агентурної мережі військової розвідки Російської Федерації, яка здійснювала підготовку акцій, спрямованих на підрив обороноздатності нашої держави. Про це 9 квітня повідомили в прес-службі СБУ.

  Як стало відомо, контррозвідкою України затримано мешканця Херсонщини, колишнього військовослужбовця, який за завданням представника Розвідувального управління Чорноморського флоту РФ залучив групу українських громадян до збору інформації військового характеру в Херсонській області. Ще одним дорученням від іноземних кураторів була підготовка умов для здійснення на Херсонщині диверсійних акцій.

  "Група встановлювала місця базування й передислокації, ступінь бойової готовності, чисельність особового складу, види та кількість озброєння і військової техніки частин та з’єднань ЗС України. Окрема увага надавалась лініям оборони, облаштованим у зв’язку із загостренням ситуації на південно-східних кордонах України, та замаскованій важкій військовій техніці. Для отримання таких відомостей залучені до протиправної співпраці громадяни виїжджали автівками до районів Херсонської області, що межують з АР Крим, де особисто спостерігали за змінами дислокації українських військових частин та переміщеннями військової техніки. Зібрані агентурою дані передавались російському шпигуну із дотриманням вимог конспірації", - повідомляє СБУ.

  За оцінкою експертів, інформація, яку збирали та передавали іноземній стороні, містить відомості, що становлять державну таємницю, а її розголошення завдає шкоди обороноздатності нашої держави.

  У результаті вжитих контррозвідкою СБУ заходів затримано резидента, який керував агентурною мережею.

  "На підставі здобутих матеріалів розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст.111 КК України "державна зрада". Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі до 15 років", - повідомляють в СБУ

  Служба безпеки України звертається до громадян нашої держави з проханням не втрачати пильність та інформувати компетентні органи у разі спроб їх залучення представниками іноземної держави до проведення розвідувально-підривної діяльності.

  "Нагадуємо, що згідно ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, який на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій у цьому напрямі не вчинив, та добровільно повідомив компетентні органи про факт встановлення зв’язку та отримання завдання", - підкреслили в СБУ.

  Попередній матеріал
  В американській школі зловмисник ножем поранив 20 людей
  Наступний матеріал
  Рукописи маркіза де Сада через 200 років повернулись у Францію