СБУ викликає на "розмову" членів Вченої ради Інституту соціології [відео]

  Служба безпеки України викликає на "розмову" членів Вченої ради Інстиуту соціології. Науковці свідки у справі про розтрату майже мільйона гривень. Соціологи кажуть, що здивовані таким статусом і заперечують причетність до згаданих злочинів.

  Олександр Аргат, "5 канал": "У понеділок до Інстиуту соціології прийшло незвичне, як на наукову установу повідомлення. Лист-виклик на допит до Служби безпеки України. І не аби кого, а вченої ради. У повному складі".
   
  Заступник директора Інституту, відомий науковець соціолог Євген Головаха у списку СБУ першим номером. Прийшов на призначений час, але довелося годину чекати на слідчого. Протягом кількох годин пан Євген розповідав офіцеру Служби про роботу Інстиуту та свої обов`язки. Як виявилося він та ще дев`ятнадцять науковців, свідки у справі про розтрату державних коштів. Соціолог здивований, чому на допит покликали людей, які не мають стосунку до господАрських питань.

  Євген Головаха, заступник директора Інстиуту соціології НАН України: "З Грошима жодних питань до Вченої Ради не може бути. Вчена рада не вирішує жодного питання. Головне це схвалення наукового рівня роботи. І затвердження. І обговорення, або атестація. Оце головні функції вченої ради. Вона н езаймається жодною справою, яка пов`язана з грошима".

  В СБУ пояснили, чому зацікавилися дослідниками суспільних настроїв. Їх допитують у справі про розтрату дев`ятисот двадцяти тисяч бюджетних гривень Центром адаптації державної служби до стандартів ЄС та Центром соціальних експертиз. Остання установа є дочірнім підприємством Інституту соціології.

  За словами Євгена Головахи, учених допитуватимуть протягом двох тижнів. У разі неявки - науковців можуть привести силою, йдеться в листі. В СБУ запевняють - допити відбуваються в рамках закону. Це не перший випадок за останні місяці інтересу слідчих органів до наукових установ. Нещодавно СБУ порушила кримінальну справу щодо розголошення державної таємниці науковцем, який займався питаннями очищення від радіації Чорнобильської зони відчуження.

  Олександр Аргат, Олексій Тищенко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Дитинча суматранського орангутанга вперше представили публіці в австралійському зоопарку
  Наступний матеріал
  Презентували проект Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства
  Теги: