СБУ спростовує закиди правозахисників про незаконне утримання людей – Ткачук

  У відомстві рішучо заперечують наявність таємних ізоляторів СБУ

  Служба безпеки України готова надати правозахисникам доступ до службових приміщень для спростування інформації про незаконне утримання там людей. Про це заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук, коментуючи звіт організацій Amnesty International і Human Rights Watch, передає "Радіо Свобода".

  За словами Олександра Ткачука, СБУ ознайомилась із проектом звіту за два дні до його оприлюднення. "На жаль, цього часу недостатньо, щоб уважно вивчити ці матеріали і якимось чином прореагувати у процесуальному плані – перевірити цю інформацію, підтвердити її чи спростувати", – зазначив представник СБУ.

  Водночас Ткачук рішучо заперечив наявність таємних ізоляторів СБУ.

  "Слідчих ізоляторів у системі СБУ декілька, але діючий тільки один. Ми надали список слідчих ізоляторів до ООН, і ми готові надати повний допуск до цих підрозділів. Ми готові надати доступ і до інших приміщень СБУ, якщо будуть наполягати представники місії, щоб вони могли переконатись, що там нікого незаконно не утримують. Там просто умов немає, щоб когось утримувати: там робочі приміщення, технічні приміщення, де розташована апаратура, у тому числі, таємна, приміщення для зберігання зброї", – підкреслив він.

  Разом з тим, Ткачук зазначив: "Вони (правозахисники – 5.ua) є для нас важливим джерелом як про можливі порушення з боку українських правоохоронних органів, так і про події, які відбуваються на непідконтрольних територіях. Ми будемо дуже ретельно цю інформацію вивчати і реагувати. Якщо наші співробітники порушують права людини, вони несуть таку ж відповідальність, як посадова особа будь-якого іншого органу". 

  Нагадаємо, раніше 21 липня правозахисники Amnesty International та Human Rights Watch оприлюднили звіт, у якому йшлося про факти тортур і незаконного утримання цивільних громадян як з боку проросійських бойовиків, так і з боку українських урядових сил.

  Попередній матеріал
  Завтра в Українському домі прощатимуться з Павлом Шереметом
  Наступний матеріал
  Шкіряк про "17 канал": "Закрити і забути"

  Правозахисники: на Донбасі цивільних незаконно утримують обидві сторони конфлікту

  Правозахисниця: Кремль утримує 29 українських політв'язнів, з них 15 - в Криму

  "Звідки вогонь?": правозахисники озвучили докази, що свідчать про міжнародний військовий конфлікт на Донбасі

  Правозахисники IPHR опублікували новий звіт: Луганщину обстрілювали з території РФ