5.ua

СБУ передала Українській греко-католицькій церкві архівні матеріали про репресії

  Управління СБУ в Івано-Франківській області передано Івано-Франківській єпархії Української греко-католицької церкви матеріали архівних справ репресованих священнослужителів УГКЦ – єпископа Григорія Хомишина та єпископа Івана Лятишевського.


  Відповідну інформацію 1 жовтня розповсюдив прес-центр СБУ.

  "З іменами цих священнослужителів нерозривно пов’язана трагічна історія Української греко-католицької церкви у ХХ столітті, коли радянська влада фізично їх винищувала та змусила УГКЦ піти у підпілля на довгі роки. Про передачу цих матеріалів йшлося у зверненнях громадян до Служби безпеки України", - зазначили в Службі.

  Варто нагадати, що Єпископа Станіславського (Івано-Франківського) Григорія Хомишина НКВД заарештувала навесні 1945 року за сфальшованими обвинуваченнями в антирадянській діяльності. Не витримавши «слідства» та допитів отець Григорій Хомишин помер в ув’язненні.  

  Єпископ Іван Лятишевський відбув 5 років у в’язниці та 5 років на поселенні, де остаточно підірвав здоров’я – він помер через два роки після звільнення у Станіславі.

  "2014 рік є 25-м роком визнання УГКЦ, однак історія переслідувань церкви тоталітарним режимом все ще має багато нерозкритих сторінок. Передані СБУ матеріали досліджуватимуть  викладачі Івано-Франківської Теологічної Академії УГКЦ, вивчаючи життя  непересічних осіб, які були не лише служителями церкви, але і діячами національно-визвольного руху", - повідомили в СБУ.

  Також в Службі пояснили, що до цих пір нез’ясованою залишається доля семінаристів Станіславської духовної семінарії, які безслідно зникли після арешту радянськими каральними органами, пошук матеріалів щодо їхньої долі триває у Галузевому державному архіві СБ України.
  Попередній матеріал
  Путін пообіцяв росіянам не обмежувати доступ до Інтернету
  Наступний матеріал
  Спецкомісія ЗСУ вивчила виробничі та ремонтні можливості оборонних підприємств
  Теги:
  Loading...