Вакцинація
Вакцинація МОЗ

Саботували вакцинацію: Кабмін усунув від роботи керівництво Держлікслужби

  Тільки у 2018 році чиновники неодноразово приймали необґрунтовані рішення про тимчасову заборону реалізації та застосування вакцин

  У середу, 19 вересня, Кабінет Міністрів усунув Наталію Гудзь від виконання обов'язків голови Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками. Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, з посади зняли також і її заступник Владислав Цілина.

  Причиною стало те, що тільки у 2018 році чиновники неодноразово приймали необґрунтовані рішення про тимчасову заборону реалізації та застосування вакцин, зокрема, проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюка.

  У міністерстві зазначають, що чиновники вводили обмежувальні заходи всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон і не мали достатніх підстав.

  "Після кожної заборони регіональні групи проводили розслідування і щоразу експерти доводили, що загроз немає. У той же час частина дітей не могла вчасно зробити критично важливі щеплення. Шкода від таких помилкових розпоряджень Держлікслужби торкнулася всієї країни. Заборони вакцин широко висвітлювали ЗМІ, що сприяло дискредитації питання вакцинації", – наголосила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

  Раніше повідомлялося, що Держлікслужба заборонила використання вакцини для профілактики поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюка.

  Попередній матеріал
  Хімічні викиди в Криму: мешканці Армянська розповідають про жахливі наслідки
  Наступний матеріал
  За євростанадартами: Омелян повідомив, де планують побудувати нову трасу