5.ua

Рух "Чесно" оприлюднив список корупціонерів-кандидатів у депутати

  Рух "Чесно" вимагає очистити виборчі списки від одіозних кандидатів – таких уже виявилося близько сотні. Оскільки в самолюстрацію політиків не вірять навіть затяті ідеалісти, то виборцям радять уважно придивитися до кандидатів.


  Запит суспільства на очищення влади – високий, як ніколи раніше. Дочасні парламентські вибори якраз і мали б дати відповіді на багато питань. Та за старою недоброю традицією виборчі списки досі ховають багато несподіванок.

  Розкривати їх береться рух "Чесно". Активісти оприлюднюють попередній аналіз кандидатів у депутати, до яких назбиралися зауваження. Основна вимога руху – доки не пізно виключити таких зі списків. Законові це, кажуть, не суперечитиме, і до парламенту в такому разі пройдуть наступні у виборчих переліках прізвища.

  Активісти знайшли серед уже зареєстрованих кандидатів щонайменше 78 фігурантів різних корупційних скандалів. 47 із них балотуються від політичних партій, 31 – як самовисуванець. За критерій бралися журналістські розслідування та публікації у ЗМІ.

  Депутат Андрій Сенченко – один із кандидатів, які перевірку "Чесно" не пройшов. Із претензіями до себе та своєї політичної сили – не погоджується: критерії, каже, сумнівні. Радить: "Я бы ориентировался не на такие вот фейковые заявления, что все подряд коррупционеры, потому что об этом кто-то где-то написал. Я бы посмотрел в первую очередь на то, есть ли в списках те, кто голосовал 16 января".  

  На голосування за диктаторські закони Януковича "Чесно" звертає особливу увагу. Із депутатів, що їх ухвалювали, знову до парламенту хочуть 55. Більшість ідуть, як самовисуванці, решта – за списками комуністів та "Сильної України".

  Тарас Шевченко, директор Інституту Медіаправа, вважає: "Закони 16 січня були одним із найбільш кричущих фактів порушення прав людини в Україні. Тому, на нашу думку, цей факт має бути таким люстраційним фактором. Люди, чиї голоси були під законами 16 січня не повинні знову повернутися в парламент".

  Його голос значиться у переліку прихильників запровадження диктатури, а тепер екс-регіонал Віталій Грушевський від горе-голосування відхрещується, а на вибори йде самовисуванцем. Зараз він – член групи "За мир та стабільність", і виправдовується: "Я вважаю, що те, що відбувалося 16 січня, це повна дурня і коли пройшло голосування – я перший, хто подав конституційне звернення для того, щоб відмінити ці закони. Жодного підпису мого під цими законами немає".

  Загалом без зауважень активістів не залишився жоден політичний список. До недоброчесних кандидатів зарахували і лідерів усіх ключових політсил. Активісти наголошують: дослідження – попереднє, тож доповниться новими прізвищами після завершення реєстрації в Центрвиборчкомі. Остаточний варіант обіцяють оприлюднити 10 жовтня.

  Наталія Тарасовська, Віктор Прокопенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Марші миру в Москві затримали двох українців
  Наступний матеріал
  У столичному метро з'являться кінологи з собаками
  Теги:
  Loading...