5.ua

Розслідувати загибель "Боїнга" має Україна, а не московський авіакомітет - експерт

  З'ясовувати причини катастрофи малайзійского "Боїнга" має Національне бюро із розслідування авіаційних подій та інцидентів, що базується у Києві, а не Міждержавний авіаційний комітет з центром у Москві.


  На цьому наголошують експерти з міжнародного повітряного права. Крім того, вони радять зберегти якомога більше речових доказів на місці теракту. Якщо терористи завадять цьому, доведеться користуватися іншими джерелами – фото- і відеодоказами, даними радіолокаційних станцій та супутників.

  "Що стосується України, то, згідно з Мінською конвенцією 1991-го року, то Міждержавний авіаційний комітет дійсно, точніше, за ним зберігається сфера у галузі розслідувань. Але це можливе лише тією мірою, яке допускається внутрішнім законодавством держав, які підписали цю конвенцію. В Україні існує спеціальний орган, який називається Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів. Він має призначити розслідування і головного розслідувача", – пояснив експерт з повітряного права Андрій Козлов.

  Сьогодні ж голова МЗС РФ заявив, що Росія не має наміру забирати "чорні скриньки" з місця падіння малайзійського лайнера на Донеччині. Однак, наразі терористи уже захопили бортові самописці літака і не допускають українських слідчих на місце катастрофи.
  Попередній матеріал
  Нацбанк готує зміни на валютному ринку
  Наступний матеріал
  Меркель закликала Францію не постачати Росії "Містралі"
  Loading...