5.ua

Розгін незаконного з’їзду суддів – як це було

  Громадські активісти й Самооборона Майдану завадили провести позачерговий з'їзд суддів, який мав обрати чотирьох суддів Конституційного суду. На думку протестувальників, люди в мантіях мають вирішувати кадрові питання після ухвалення закону про люстрацію. Тих, хто ухвалення документа не дочекався – активісти провели коридором ганьби.

  Вранці біля Верховного суду України велелюдно – кількасот протестувальників чекають на делегатів позачергового суддівського з'їзду. До такої події активісти, переконані в незаконності зібрання, підготували міні-виставу про корумпованих суддів, які хочуть уникнути люстрації.

  За кілька хвилин блокувальники помітили суддів, які простують до дверей Кловського палацу через інший вхід. Не довго думаючи, активісти перестрибнули через паркан, відкрили ворота для решти протестувальників і побігли до будівлі суду. Частина залишилась біля входу, заблокувала його та створила коридор. За кілька хвилини ним під крики "Ганьба!" вивели більшість делегатів з'їзду. Серед них виявився і екс-міністр Юстиції режиму Януковича Олександр Лавринович.

  Голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв повідомив: у будинку не залишилось жодного делегата – всі повтікали або були виведені активістами.

  Коли пристрасті вщухли, до протестувальників вийшов голова Ради суддів. Він назвав прізвища ймовірних ініціаторів з'їзду, який вважає незаконним, і пообіцяв очистити суддівські лави одразу після ухвалення закону про люстрацію.

  Василь Онопенко, голова Ради суддів України: "Гвоздик, Кобилянський, Ємельянов, і кажуть, що там ще Самсін дьоргав за ниточки. Рада суддів – якщо не будуть блокувати знов нам раду суддів – збереться на другий день і буквально за десять днів, ми розумієм, наскільки це важливо, дамо вказівку, продумаєм всі питання і проведем з’їзд на найвищому рівні!"

  Голова ради суддів припускає: з'їзд може відбутися в іншому приміщенні, однак тоді, переконує, усі його рішення будуть нелегітимними. Заспокоєний натовп потроху розійшовся – зібрання, що, на думку декого з політиків, могло стати початком конституційного перевороту – не відбулося.

  Марина Євтушок, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українці стали чемпіонами світу з World of Tanks
  Наступний матеріал
  Дніпропетровська влада домовилась з місцевими сепаратистами