Розбиті київські дороги ремонтуватимуть 2 місяці [відео]

  Новий головний біль для водіїв та черги на СТО. Щороку з потеплінням на дорогах повторюється стара історія - через ями, що утворилися від льоду, поїздка на автомобілі перетворюється на небезпечний атракціон. Підлатати столичне покриття комунальники пообіцяли лише до 1 травня.

  За десять років роботи у таксі пан Олександр уже простежив тенденцію - з відлигою їде на ремонт. Ямки на дорогах цьогоріч уже вдарили по кишені водія.

  Олександр Цех, таксист: "Внутренний разрез колеса произошел, колесо востановлению не подлежит. Колесо сто долларов стоит".

  Кому від побитих доріг вигода - так це майстрам СТО. З відлигою клієнтура зросла в рази. Найпоширеніші жертви ям - диски та гума. Привести до ладу авто може коштувати більше тисячі гривень.

  Олександр Тарнавський, працівник СТО: "Вот такие трещины - это они по новому произошли, и поэтому колесо спускает. Но это еще не самое опасное - если отападает просто кусок от ямы, тогда колесо моментально спускает и машина уходит в сторону".

  Тим часом, комунальники щодня латають побитий асфальт. Утім, цей ремонт профілактичний, тобто - тимчасовий. Щойно потепліє - ремонтуватимуть знову.

  Андрій Шкарупа, комунальник: "Так, як люди щодня чистять зуби, так і ми латаємо, щоб ліквідувати ямковість. Коли настане тепло - асфальт розм`якає і видавлюється, і робляться на місці ямки прогиби, напливчики. Тоді будемо вирізати його і ложити асфальтобетоном".

  Відремонтувати один раз капітально усі 113 мільонів квадратів столичних доріг хочуть, але не можуть у "Київавтодорі" - адже на це потрібно близько 10 мільярдів гривень. 85 відсотків покриття давно відслужили своє, утім, навіть щоби їх утримувати, грошей ледве вистачає.

  Василь Мельниченко, головний інженер КК "Київавтодор": "Передбачено 113 мільйонів усього на утримання вулиць і на ямковий ремонт. Нам необхідно тільки для ліквідації дрібної ямковості 68 мільйонів".

  Якщо машина постраждала через ямки - відсудити гроші у міста можна, переконують юристи. Але судова тяганина може затягнутися надовго. Утім, радять викликати ДАІ та сфотографувати місце пригоди.

  Сергій Гришко, юрист: "Якщо ваша машина застрахована, то краще викликати страхового комісара на місце, щоб він склав відповідні документи про страховий випадок. Тоді ви будете мати право отримати страхове відшкодування і вже стархова комапанія потім буде судитися з відповідним органом місцевого самоврядування".

  Відсудити гроші буде набагато важче, якщо автомобіль потрапив у ДТП через вибоїни - щоби довести причину аварії, потрібно зробити низку експертиз.

  Ксенія Дворнікова, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Запоріжжі з`явились білборди із портретом Путіна
  Наступний матеріал
  5 найбільших профспілок Франції провели спільну акцію протесту
  Теги: