Фото telekritika.ua

Російських журналістів із "темниками" по Закарпаттю вислали з України

  СБУ примусово вислала з України двох громадян Російської Федерації, які перебували на Закарпатті, представляючись журналістами фінського телеканалу.


  Про це в інтерв'ю "Телекритиці" повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

  Коли правоохоронці перевірили у громадян РФ документи, то виявилося, що вони не мають жодного відношення до фінського телеканалу. Один з порушників мав журналістське посвідчення каналу "Россия".

  Крім того, російські громадяни мали "темник", у якому зазначалось, як треба висвітлювати тему угорської меншини на Закарпатті.  "Ми вилучили у них матеріали, які передбачали заздалегідь сформульовані російською стороною тези: українська влада не переймається проблемами угорської меншини; громада в своїй більшості не володіє українською мовою, а лише угорською і російською; угорці Закарпаття сумують за СРСР; українська влада вважає угорську та російськомовну громаду Закарпаття сепаратистами та екстремістами", - сказала речник СБУ.

  СБУ повідомляє,  що російські громадяни були вислані з України за поширення сепаратизму в середовищі угорськомовної громади Закарпаття та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

  "Діяльність цих осіб, що шкодить Україні, було задокументовано.  Було прийняте рішення про їх примусове вислання з країни. Наразі російські громадяни вже перебувають за межами України", - сказала Марина Остапенко.
  Попередній матеріал
  Прокуратура порушила кримінальні справи проти Лукаш і Портнова
  Наступний матеріал
  ЦВК отримала оригінали протоколів з більш як половини ОВК
  Теги: