Dmitry Shipilov

Російський журналіст отримав політичний притулок в Україні

  Російському журналісту і блогеру Дмитру Шипілову надали політичний притулок в Україні.

  Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.

  "Десятимісячна епопея нарешті закінчилась, усім дякую", – написав Шипілов під фотографією виданого йому посвідчення біженця.

  Як пише "Крим.Реалії", прохання про отримання політичного притулку Шипілов подав 25 лютого 2015 року на одному з прикордонних пунктів між Україною і Білоруссю, проте отримав відмову. Лише за добу, після порук його українських друзів, Шипілова впустили на територію України.

  Видання зазначає, що Дмитро Шипілов родом із російського міста Кемерова. 2012 року російський суд засудив його до 11 місяців виправних робіт за публікації у блозі, які визнали образливими відносно губернатора Кемеровської області Амана Тулеєва і керівника обласного департаменту культури і національної політики Лариси Зауервайн. Журналіст провину не визнав і поїхав до Москви. 10 вересня 2014 року його затримали в Підмосков’ї.

  Того дня в "Новому Кузбасі" опублікували інтерв’ю Шипілова з організатором "Маршу за федералізацію Сибіру", художником Артемом Лоскутовим. Раніше проти Дмитра Шипілова порушили ще одну кримінальну справу про образи, нібито завдані Аману Тулеєву.

  У зв’язку з тим, що Шипілов ухилився від виправних робіт, кемеровський суд змінив йому покарання на три місяці позбавлення волі в колонії-поселенні, і після затримання в Підмосков’ї журналіста етапували до Кемерова. Він вийшов на свободу 29 грудня, повністю відбувши термін покарання. У лютому 2015 року Шипілов виїхав із Росії.

  Як повідомляв 5.ua, 11 жовтня 2015 року громадянин Російської Федерації, який приїхав на територію України потягом "Мінськ – Київ", попросив надати йому статус біженця в Україні. На чоловіка та його родину чинили тиск на Батьківщині через його погляди щодо України і ситуації на Донбасі.

  Попередній матеріал
  У Марокко затримали ще одного підозрюваного у паризьких терактах
  Наступний матеріал
  Після нового року ситуація у зоні АТО загострилася - ОБСЄ
  Теги:
  Loading...