Російський блогер: Україну може накрити потік російських біженців

  Статус політичного біженця в Україні попросив відомий російський блогер Андрій Кузнєцов. Автор інтернет-сторінок, де засуджують агресію Кремля і підтримують цілісність України, пояснює: залишив Федерацію через переслідування.


  На інтернет-сторінках Андрія Кузнєцова у соціальних мережах – підтримка Майдану, осуд Кремля за анексію Криму і допомогу сепаратистам, а також жарти на адресу Путіна. За такі матеріали російського блогера вже викликали до ФСБ. Після останньої розмови – вирішив тікати. Каже: неугодних блогерів у Росії почали кидати за грати.

  Російська пропаганда зомбує людей, розповідає Кузнєцов. А тим, хто має протилежну думку – краще мовчати, бо люди стають злі та агресивні.

  До України Кузнєцов потрапив не без проблем. В аеропорту "Бориспіль" його затримали на 12 годин, а потому відмовили у в'їзді.

  У Державній прикордонній службі надали усний коментар щодо ситуації, яка склалася з Андрієм Кузнєцовим. Як повідомила "5 канал" начальник прес-служби пропускного пункту "Київ" аеропорту "Бориспіль" Мар’яна Маркович, російського блогера не впустили, тому що він "не чітко вказав мету свого перебування в Україні".

  Прикордонники кажуть: у зв'язку з подіями на Сході – до росіян підвищена увага. Кузнєцова не впускали навіть на поруки українських друзів, що приїхали до аеропорту. Лише після того, як блогер попросив політичного прихистку і написав заяву – його відпустили, хоча від початку Кузнєцов не мав наміру цього робити. Тепер його справа перебуває в міграційній службі.

  Українець Леонід Закамалдін обурюється: "Він нормальний росіянин, не має тут родичів, заробляє дистанційно, має бізнес, але може прожити тут тільки три місяці. А потім куди? Повертатись? Щоб його там засадили? Ну що це таке?"

  До цього блогера за тиждень звернулося півтора десятка однодумців – теж хочуть утекти з Росії до України. Також у соцмережі пишуть ті, хто приїхав на підтримку Майдану і перебуває тут більше 90-та днів. Вони вже переховуються від української міграційної служби, але повертатися до Росії не можуть – бо будуть негайно заарештовані.

  "Треба аби існувала процедура, можливо якась комісія. Що от ти був на Майдані – тоді який ти сепаратюга, якщо був? Оця людина тебе знає, оця. Прихисток треба? Це можна розробити! Це не проблема зробити – проблема буде, якщо цього не зробити" – вважає блогер Леонід Закамалдін.

  Утім, наразі за цю проблему ніхто не брався. У Верховній Раді підготовлено законопроект депутатів про спрощення отримання українського громадянства, одначе він стосується лише тих людей, які тривалий час живуть в Україні.

  Таку думку поділяє і депутат Ірина Геращенко: "В умовах, коли сьогодні РФ штампує паспорти для громадян України аби просто робити, то і ми повинні зробити закон, який би міг зробити пришвидшене отримання громадянства для тих категорій що проживають в Україні, працюють в Україні, поділяють цінності. Щоб не було терміну 5 років очікування, щоб іспит, звичайно, був на знання української мови".

  А невдовзі Україну може накрити потік російських біженців. Зі слів Андрія Кузнєцова, ситуація в Росії критична.

  Андрій Кузнєцов, блогер: "Намечается новая волна эмиграции – интелектуальной. Возможно она будет последней. Уезжают последние люди, которые во что-то верили, надеялись, что можна что-то изменить".

  Ігор Грушко, Орест Пона, Віталій Дорошенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На засіданні Ради ЄС Україна презентує мирний план врегулювання ситуації на Сході
  Наступний матеріал
  Київрада обрала собі секретаря