Російські спецслужби вкотре намагалися провести "тиху федералізацію" в Україні – СБУ

  Замовні публікації у ЗМІ дали б путінській дипломатії підстави звинуватити українську владу перед міжнародною спільнотою в ігноруванні волі народу

  Чергову спробу російських спецслужб дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі за кремлівським сценарієм так званої "тихої федералізації" та продовження реалізації проекту "новоросія" блокували на Харківщині співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою. Про це повідомляє прес-служба СБУ

  Співробітники СБУ отримали інформацію, що представники забороненої у країні комуністичної партії, зокрема колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська та її син Олександр, який переховується у РФ, намагаються підкупити керівництво та депутатів місцевих рад регіону для прийняття на сесіях звернень до парламенту та Президента щодо змін до Конституції з питань федералізації.

  "За підписи під документом комуністи пропонували $9 тис. Водночас, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів у декілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей", – йдеться у повідомленні.

  У СБУ пояснили: "За задумом політичних диверсантів, придбані в такий спосіб "законотворчі ініціативи" місцевих рад та наступні замовні публікації в ЗМІ дали б путінській дипломатії підстави звинуватити українську владу перед міжнародною спільнотою в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації та надання окремим регіонам додаткових повноважень, у тому числі. шляхом створення так званих "вільних економічних зон", зокрема, особливого регіону Слобожанщина".

  Перед початком позачергової сесії міської ради міста Південне, що на Харківщині, 24 червня співробітники СБУ затримали посередника родини комуністів на передачі посадовцю міськради частини хабара за прийняття звернення про федералізацію. Потім, на прохання правоохоронців, міські депутати зімітували внесення до порядку денного сесії питання про прийняття звернення. Такі дії дозволили оперативникам спецслужби зібрати необхідні докази та затримати інших причетних до операції російських спецслужб.

  "Слідчі встановили, що після невдалої спроби голосування Олександр Александровський, син відомої на Харківщині комуністки – колишнього першого секретаря обкому КПУ, намагався обдурити своїх фсбешних кураторів. Він повідомив про успішне виконання завдання, замовивши для цього фейковий матеріал в одному з інтернет-видань. Стаття про нібито прийняття звернення Південної міської ради була оприлюднена окремими ЗМІ напередодні та в День Конституції України. Це було принциповим для спецслужб РФ, а українським правоохоронцям додало доказів протиправної діяльності комуністичного осередку. Саме тому СБУ прийняло рішення не блокувати оприлюднення неправдивої інформації", – повідомили у СБУ.

  У відомстві наголосили, що насправді таке звернення Південною міською радою не приймалося і навіть не вносилося офіційно до порядку денного сесії.

  У СБУ зауважили, що це не перша спроба зловмисників купити законотворчі ініціативи на Харківщині. Наприкінці квітня вони намагалися прийняти аналогічні звернення на сесіях Вовчанської та Зміївської міських рад, однак, завдяки СБУ, ці рішення не були підтримані депутатами.

  Як повідомляв 5.ua, адвокат Олександр Шадрін вважає, що соратницю Симоненка затримали безпідставно. Нагадаємо, у квітні 2016 року російські спецслужби намагались розмістити фейкове інтерв'ю Порошенка в New York Times.

  Попередній матеріал
  Український штангіст став третім на чемпіонаті світу з важкої атлетики
  Наступний матеріал
  Теракт у Стамбулі – оприлюднено нові відео атаки на аеропорт

  Спецслужби РФ переслідують американських дипломатів у Москві - посольство США

  У політичному шпіонажі Росію не зупинити: зафіксовано мережеві проникнення спецслужб РФ

  Німецька контррозвідка викрила спробу спецслужб РФ викрасти звіт про катастрофу MH17

  На Луганщині схопили агента російських спецслужб, який хотів захопити владу у Троїцькому