"Російські окупанти брешуть" і провокують масштабну екологічну катастрофу під Горлівкою – СЦКК

Під прикриттям масштабної пропагандистської кампанії і звинувачень на адресу України російські агресори зірвали ремонт аварійної дамби фенольного заводу біля Горлівки

"Російські окупанти брешуть і в землю не дивляться…" – прес-офіцер української сторони СЦКК оприлюднив матеріал під таким заголовком на сторінці прес-центру АТО. Причиною стало зривання російською окупаційною "владою" на Донбасі нагальних і попередньо узгоджених робіт з укріплення аварійної дамби фенольного заводу, який розташований неподалік Горлівки. При цьому окупаційна адміністрація запевняє, що ремонтні заходи були зірвані саме українською стороною, а російська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін начебто навіть почала " розслідування фактів ігнорування Україною домовленостей щодо відновлення дамби".

Реальна ситуація зі слів прес-офіцера прямо протилежна заявкам путінської пропаганди. Заявка на проведення робіт з посилення протиаварійного захисту шламонакопичувача 3-ї черги і прилеглої території підприємства "Дзержинський фенольний завод" надійшла до української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін 24 травня, а безпосередні роботи розпочалися через шість днів – 31 травня. Планувалось відновити частково зруйновану в наслідок російських обстрілів дамбу сховища і водопровід для відкачування освітленої води. На цей час там зібралося 500 тис. метрів кубічних отруйних відходів фенольного і нафталінового виробництва. "Це необхідно було зробити ще… місяць тому, адже загроза прориву пошкодженої дамби не ліквідована й досі. Якщо вона не витримає, то смертельний потік з продуктів переробки фенольної, нафталінової сировини стане отрутою не лише для екосистеми регіону, а й серйозною проблемою для тринадцяти тисяч місцевих мешканців, які проживають поруч", – пояснили у СЦКК.

"Розуміючи важливість цієї проблеми, на один з брифінгів у СЦКК було запрошено представника заводу, аби він розповів про те, що і як необхідно зробити. Напередодні зустрічі заявникові було запропоновано підготувати детальний план виконання ремонтно-відновлювальних робіт: етапи роботи, терміни початку та завершення, необхідні засоби тощо. На запит російської сторони СЦКК до цього переліку було додано ще і номера, колір, кількість і марки вантажних автомобілів, колір та уніформу робітників, а також фотографії і автомобілів, і, власне, самих робітників(!). Таку прискіпливість у деталях вони пояснили робочою необхідністю: аби переконати "керівництво" ОРДО та заради… об’єктивного контролю з боку членів незаконних збройних формувань" – так описав перипетії підготовки до ремонтних робіт прес-офіцер.

Він запевнив: усі забаганки окупантів були виконані з тих міркувань, що важливість і відповідальність цього завдання розуміють усі сторони, оскільки загроза екологічної катастрофи на тлі бойових дій лише загострить і без того непросту ситуацію на лінії розмежування сторін.

Найголовнішим завданням сторін СЦКК було забезпечення режиму припинення вогню. Задля цього з обох боків лінії розмежування сторін перебували спостерігачі СЦКК та представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Аби перевезти необхідний об’єм матеріалу, для укріплення дамби були задіяні всі одиниці наявного на підприємстві автотранспорту. Усю техніку було сфотографовано і передано на інший бік з тим, аби вони знали хто, що, коли і, як буде робити.

Реально оцінюючи свої можливості, підприємство просило в заявці встановити кінцевий строк виконання робіт 29 або 30 червня. На вимогу російської сторони СЦКК проводився контроль з фотофіксацією усіх етапів: завантаження, підвезення і вивантаження будівельного матеріалу, після чого результати щоденно передавалися усім учасникам будови – СММ ОБСЄ та сторонам СЦКК.

Однак, 15 червня росіяни з СЦКК передали українській стороні листа від терористів, в якому ті в односторонньому порядку відкликали надані раніше гарантії безпеки і обіцянки про дотримання режиму "тиша". Причина, на думку СЦКК – росіяни хочуть звинуватити Україну в нездатності контролювати ситуацію та здійсненні "антигуманної політики щодо населення Донбасу". Окрім того, російський представник в СЦКК натякнув місії ОБСЄ, що вона начебто неспроможна забезпечити виконання завдань з відновлення нормальних умов життя, як на підконтрольній силам АТО території, так і на територіях, що тимчасово захоплені незаконними збройними формуваннями ОРДО/ОРЛО.

Від себе прес-офіцер додав: "А можливо декому на тій стороні стало зле від усвідомлення думки, що активне відновлення інфраструктури Донбасу набрало в останні місяці системних обрисів. Але ж хочеться, ой, як їм ще хочеться погуляти беззаборонно в "розбійниках" і перетворити колись найпотужніший індустріально-промисловий регіон на зону відчуження".

Українська сторона СЦКК направила звернення до керівництва Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з проханням надати об’єктивну оцінку цьому факту та посприяти у якнайшвидшому врегулюванню питання початку наступної черги робіт. Нагадаємо, напередодні ОБСЄ підтвердила: російські терористи вночі обстріляли дитячу лікарню Донецька, щоб звинуватити ЗСУ.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Меркель після зустрічі з Гройсманом: Вибори на Донбасі нині неможливі
Наступний матеріал
Могеріні озвучила позицію ЄС щодо виходу Великої Британії зі складу організації

СБУ здобула доказ співпраці російської сторони СЦКК з окупаційними військами на Донбасі

Росіяни в СЦКК вимагають інформацію про маршрути місії ОБСЄ на Донбасі

Російські окупанти вчергове здійснили криваву провокацію – СЦКК

Авдіївка у вогні: через обстріли та пожежу евакуювали спостерігачів ОБСЄ та СЦКК