archives.colta.ru

Російські фільми перед прокатом в Україні переглядатимуть на відповідність українському законодавству

  Держагентство України з питань кіно ухвалило наказ щодо обов'язкового здійснення експертизи фільмів російського виробництва, які плануються до кінотеатрального прокату. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.


  "Державне агентство України з питань кіно в рамках запровадження секторальних санкцій у галузі культури по відношенні до Російської Федерації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. №278 "Про утворення Комітету з питань застосування санкцій до осіб, що підтримують та фінансують тероризм в Україні" ухвалило наказ щодо обов'язкового здійснення експертизи (перегляду) фільмів російського виробництва, що плануються до кінотеатрального прокату, на предмет відповідності національному законодавству", - сказано в повідомленні.

  Зокрема, згідно з повідомленням, під час засідання Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів і у зв'язку із заявками на отримання прокатного посвідчення були переглянуті стрічки російського виробництва: фільм "Біла гвардія" (виробник "Кінокомпанія Нон-Стоп Продакшн", режисер С.Снєжкін) та фільму "Піддубний" (виробник "Студія ТРІТЕ", режисер Г.Огров).

  На думку експертів, які переглянули ці фільми, вони визнані такими, що "демонструють зневагу до української мови, народу та державності", а "окремі факти спотворені і переписані на користь Росії".

  "В умовах інформаційної війни та з огляду на захист національних інтересів в інформаційно-культурному просторі було ухвалено рішення про невидачу даним фільмам прокатних посвідчень", - наголосили в Мінкульті.

  "Міністерство культури України продовжує роботу над розробкою своїх пропозицій щодо введення персональних та секторальних санкцій в галузі культури, які можливо запровадити для Російської Федерації", - зазначили в повідомленні.
  Попередній матеріал
  Одеські волонтери купують приладдя для місцевої лікарні і польового госпіталю АТО
  Наступний матеріал
  Мусульмани всього світу відзначають Ураза байрам
  Теги:
  Loading...