Роковини загибелі В`ячеслава Чорновола відзначають в Україні

  Пам`ять В`ячеслава Чорновола вшановують у Києві. Лідер Народного руху України - найпотужнішої колись правої опозиційної сили - загинув 25-го березня 1999 року на трасі Бориспіль-Золотоноша. З самого початку соратники політика вважали аварію замовним вбивством. Правоохоронці назвали трагедію звичайним ДТП. Кінці у цій справі не знайшли і досі.

  Суботнього ранку на Байковому цвинтарі людно. Вшанувати пам`ять В`ячеслава Чорновола з`їхалися рухівці з усієї України. Утім разом із партійними активістами не прийшла дружина В`ячеслава Чорновола Атена Пашко. Не було  й тих, кого в 90-і часто можна було бачити поряд із відомим політиком. Припинити партійні чвари не вдалося навіть цього дня.

  Людмила Осауленко, член Житомирської організації НРУ: "Це день пам`яті - дивитися, до якої ти належиш сили, в якому ти руслі поплив. Треба було прийти. Вони ж теж його пам`ятають. Чого ходить сюди по одному".

  Чорновіл загинув 25 березня 1999 року. Він повертався до Києва. На п`ятому кілометрі дороги Бориспіль-Золотоноша авто політика зіштовхнулося з Камазом, який саме тієї миті розвертався.

  Наталія Жижко, 5 канал: "І через десять років після загибелі В`ячеслава Чолрновола причини катастрофи досі не з`ясовані. Генеральна прокуратура продовжує розслідування справи. І представники слідства і соратинки заявляють - у розслідуванні з`явилися нові факти".

  Борис Тарасюк, лідер НРУ: "Березень цього року став тим місяцем, коли нарешті Генеральна прокуратура почала працювати в справі розслідування вбивства В`ячеслава Чорновола і водія Павлова. Є нові рішення, і ми сподіваємося, що за цими рішеннями будуть конкретні слідчі дії, які врешті-решт приведуть до розслідування справи і передачі її в суд".

  Микола Степаненко, голова комісії: "Кендзьор казав, що начебто добивали... Я не буду про це казати, поки не буде достатньо доказів. Один доказ в нас час нічого не свідчить. Є надія, що розкриють - треба лише політична воля".

  У Володимирському соборі панахиду за Чорноволом відправив глава Української православної церкви митрополит Філарет.  А звідти процесія рушила до пам`ятника політику.  Згадати свого лідера зібралися і соратники, і ті, хто не був особисто знайомий з ним.

  Наталія Жижко, Андрій Поставець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.85Мб)

  Попередній матеріал
  Інавгурація нового президента відбулася на Мадагаскарі
  Наступний матеріал
  Прем`єр-міністр Угорщини йде у відставку
  Теги:
  Loading...