Родина на Тернопіллі облаштувала зимовий сад із екзотичних рослин [відео]

  Цитрини, лимони та банани до столу - з сусідньої кімнати. Зимовий сад із екзотичних рослин облаштувала у власному домі родина з Підгайців, що на Тернопіллі. Кажуть: окрім помітної економії на фруктах, які зазвичай завозять в Україну з теплих країн, отримують неабияке задоволення від самого процесу плекання рідкісних деревець.

  Олег Тихий, колекціонер: "Ми почнемо вам колекцію показувати із кінкану. Це рослинка мандарин, який вживається зі шкіркою. Шкірка солодка, сама серединка кисло-солодка. Ці кінкани добре ростуть…"

  Голова родини, Олег Тихий, може годинами розповідати про кожне з деревець, якими заставлені підвіконня їхнього будинку. Особлива гордість – понад 30 сортів цитрусових. Саме вони десять років тому поклали початок колекції екзотичних рослин.

  Любов Тиха, дружина: "Побачила, що люди на Полтавщині мають таке мандаринове деревце - і вони називають його "наша новорічна ялинка" - повністю було вкрите мандаринками. Їх там було близько 150 штук. Мене це захопило і я зразу написала їм листа... Я попросила, щоб вони вислали мені зразки…"

  Тепер у Тихих - 5 сортів мандаринів, понад 20 лимонів – від маленьких до кілограмових. А ще апельсини, банани, гранати, кавове дерево, інжир, суничне дерево, і багато декоративних рослин. Тож, фрукти на ринку не купують. Приправи теж домашні: у горщиках ростуть лаврове дерево та духмяний перець. Не втрималися від екзотичного захоплення і сусіди - у їхніх вікнах теж видно цитрусові деревця.

  Софія, сусідка: "Ці лимони є дуже плодючими, вони є прикрасою для кімнати, в них дуже чудовий запах. Вони нам дуже подобаються, вони є корисними. Нам пан Олег подарував ці лимони…"

  Друзі та знайомі родини Тихих знають: найкращий подарунок для них - щепи та гілочки цитрусових. Тож, у будинку селекціонерів ростуть лимони, мандарини, й апельсини, привезені з Італії, Португалії, Іспанії, Грузії, Росії, Греції та навіть країн Африки.

  Тереза Костецька, Антон Слободян, Тернопільська область, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Британія відмовилась обговорювати з Аргентиною автономію Фолклендів
  Наступний матеріал
  У Чехії почав діяти Закон про амністію
  Теги:
  Loading...