5.ua

Родичі жертв бійні на Банковій вимагають справедливості [відео]

  Ніна Болотова, дружина затриманого: «Он сидел под фонарем, «Беркут» хватал его за капюшон куртки, ставил на колени, бил палками, куда мог ударить».

  Яна Степанова, дівчина затриманого: «Там, на тому відео, він лежав на підлозі, на асфальті, били ногами беркутівці, на нього кричали, кажуть: "Есть ли у него деньги? Сколько, сколько дашь?"»

  Не у лікарню і не додому – після страшного побиття на Банковій чоловіки цих жінок потрапили під варту. Вже на другий день після затримання, з обіду і до другої ночі, суд зачитував свої рішення, однакові для кожного із дев’яти затриманих – два місяці арешту.

  Там, у Шевченківському суді, їх уперше після першого грудня і побачили рідні. До цього – шукали майже добу, бо у міліції запевняли: на Банковій нікого не затримали.

  Христина Превір, сестра затриманого: «Коли я втратила з ним зв’язок, я намагалася додзвонитися до РУВД київських, особливо у Печерський та Шевченківський – але всі вони запевняли, що нікого сьогоднішнього вечора не було затримано».

  Ніна Болотова, дружина затриманого: «Начала звонить в 102, там мне ответили: “Девушка, вы что, «Беркут» бьет людей – такого не может быть”».

  Струс мозку, зламані пальці та численні синці і забої має чоловік Марини Остащенко. Жінка каже – того дня він уперше пішов на Майдан.

  Марина Остащенко, дружина затриманого: «Виглядає просто страшно. По-перше, у тому самому закривавленому одязі, хоча я передавала йому інший одяг – не можу пояснити, чому він в тому самому. Не дозволяють користуватися телефоном. Навіть записки не можна передати, це все вилучається. Я навіть не можу запитати, як він себе почуває, що з ним таке». 

  П’ятьох затриманих до суду привезли з лікарні. Доки розглядали клопотання, одному хлопцеві стало зле – до суду викликали швидку. Та прокуратура наполягає: утримання під вартою – необхідний захід, бо на Банкову, мовляв, ішли не з порожніми руками. 

  Затримані запевняють – нічого такого не мали. А їхні родичі на десятках відеозаписів побачили геть інше.

  Марина Остащенко, дружина затриманого: «Він там з перших секунд лежить, де його ведуть, знущаються, фотографуються ніби з якимись тваринами, ніби це так і має бути».

  Наталія Дорошенко, адвокат: «На відео показали його ми. Вчора заявили на судовому засіданні, а саме там, де його б’є «Беркут». На цьому відео він себе впізнав, показав чітко. Інших відео не транслювалось. На мої запитання прокурору – можете сказати чітко, на якому відео впізнана особа Загоровко – він не відповів».

   Поки адвокати готують апеляцію на рішення Шевченківського суду – підтримати заарештованих вийшли півтори тисячі людей. Вони пройшли ходою від Михайлівської площі до Шевченківського районного суду та слідчого ізолятора. Там вони вимагали переглянути рішення суду та випустити затриманих. У провину жодного із них протестувальники не вірять.

  Світлана Одаренко, Інна Неродик, Дарія Безродна, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  А Мундіалі в Бразилії гратимуть «Бразуками»
  Наступний матеріал
  Кличко сходив на мітинг до ПР, останні розповсюджують нові страшилки [відео]
  Теги:
  Loading...