Родючий чорнозем розкрадають на Луганщині [відео]

  Родючий чорнозем розкрадають на Луганщині. На території колишніх садів у селі Розкішне з’являються величезні котловани. Сотні тонн верхнього шару землі просто вивозять у невідомому напрямку. У сільській раді запевнили - про факти розкрадання ґрунту не знали. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Але поки встановити осіб причетних до крадіжки не вдалося.

  Андрій Бережний, мешканець села Розкішне: "Ощущение, буд-то ты находишься в могиле. Потому что это действительно для того, что вот тут –это могила, которую нужно востанавливать и востанавливать".

   Місцевий мешканець Андрій Бережний показує вже наслідки розкрадання – чорнозему. Чоловік каже, перші машини запримітив тут ще на початку весни.

   Андрій Бережний, мешканець села Розкішне: "Я лично, на верху работал, видел отсюда ехало два 40-тонника груженых чорноземом. Чистый чорнозем, на котором ничего не выращивалось. Нет тут ни гербицидов, ничего нет".

   На чорному ринку вартість одного самоскида чорнозему - близько восьмиста гривень. Ґрунт із РозкІшного вивозять із території колишніх колгоспних садів. Про те, що тут крАдуть родючу землю - у сільраді кажуть - чують про це вперше, і від журналістів.

   Катерина Медичева, Розкішнянський сільський голова: "Там же объездная дорога. По селу здесь грунт никто не возит. А как дальше быть я даже не знаю, что можно сделать. Кого поставить там? У меня таких людей нет. Я понимаю, что это окружающая середа, екология. Так не должно быть. Но в нашей власти, мы даже протокол не можем составить".

   Хто причетний до самовільного вивозу родючої землі - взялися з’ясувати прокурори. Вже розпочали кримінальне провадження за статтею незаконне заволодіння верхнім шаром землі. Нині встановлюють осіб, причетних до цього злочину.

   Євген Баклагов, Прокурор Лутугінського району: "З метою встановлення розміру завданої шкоди цими незаконними діями до слідства будуть залучені відповідні контролюючі органи, які контролюють дотримання у сфері земельного законодавства. Буде встановлено розмір збитків. Тут треба зауважити, що звернення до міліції від потерпілих осіб не було, тому факт розслідування ускладнюється".

   Відповідно до кримінального кодексу, причетним до розкрадання чорнозему загрожує до 5 років позбавлення волі. А от щоб природа відновила пошкоджений шар землі - потрібно удесятеро більше часу.

   Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відзначення пам’яті Анни Ярославни [відео]
  Наступний матеріал
  Теракт на сході Лівії: 15 людей загинули
  Теги: