5.ua

Родичі мобілізованих вояків і борці за права незаконно засуджених пікетують ВРУ

  Ранок вимог під стінами парламенту. Біля Верховної Ради проводять одразу кілька акцій. На кожній з них – по кількадесят людей.


  Дружини і матері мобілізованих чоловіків прийшли вимагати, щоб тих бодай ненадовго відпустили додому. За їхніми словами, коли оголосили мобілізацію, чоловіків забирали на 45 днів, однак минуло вже два місяці, а вони досі залишаються на передовій. До Верховної Ради жінки і діти прийшли саме зараз, оскільки на розгляд парламенту внесли постанову, згідно з якою мобілізованих за першою хвилею можуть залишити на Сході, щонайменше, до осені.

  Також у народних депутатів вимагають, щоби ті сприяли звільненню усіх незаконно засуджених в Україні. Для цього просять ухвалити законопроект, який передбачав би створення спеціальної комісії. До неї могли б звертатися усі, хто нині вважає себе незаконно засудженим. Комісія має розглянути, чи були порушені під час досудового чи судового слідства права підозрюваного, що, зрештою, призвело до його засудження. Якщо так, то людина вважатиметься невинною, а справа відправлятиметься на повторне розслідування. Координував цю акцію Дмитро Павліченко, якого разом із сином раніше засудили за вбивство київського судді, однак звільнили після приходу нової влади.

  Попередній матеріал
  На Донбасі сепаратисти захопили 11 окружкомів
  Наступний матеріал
  З полону терористів визволили полковника Нацгвардії