Різдвяний трамвай їздив вулицями Харкова [відео]

  Різдвяний трамвай їздив вулицями Харкова до пізнього вечора вівторка. У міському транспорті пасажири співали колядок і разом із дітьми відзначали Різдво. Святковий трамвай зробив п`ять рейсів за одним маршрутом, який охоплює півміста, однак вільних місць - не було. Вертеп на колесах - бачили і наші харківські кореспонденти.

  Мотанки, солодощі, мандарини та співи — свій маршрут Різдвяний трамвай починає від харківського вокзалу. Показати харків`янам, що таке справжня колядка - беруться гості із Західної України. Трамвай переповнений, музикам підспівують і діти, і дорослі.

  Різдвяний вечір  на колесах найбільше до вподоби дітям. Малеча дізнається, що таке вертеп - та вивчає нові колядки і щедрівки.

  Пасажирка: "Очень! Такого вечера я никогда не видела. Мне понравилось больше всего то, что  пели колядки. А еще мне понравилась пьеса про Иисуса".

  Дорослі ж кажуть - у такому транспорті й самі поринають у дитинство, згадують справжні українські традиції.

  Інна Роменська, пасажир трамваю: "Ви знаєте, ми вдома розмовляємо російською мовою завжди, але мені якось дуже недостає цього українського колориту, цього, українських традицій. І хоча у мене дівчата ходять у російську школу і російський садочок, мені хотілося показати їм, як це було". 

  Вперше святкувати Різдво у трамваї в Харкові вигадала студентка місцевого інституту культури. Тепер - цю ідею вже п`ятий рік поширюють волонтери.

  Олесь Штефчук, організатор: "Ми намагаємося це все таким чином зберегти за допомогою доброчинних внесків, тому що ми зрозуміли, що ми не можемо це власним коштом підтримувати. Це наша ініціатива волонтерів, які нічого не заробляють, усі гроші, які йдуть понад витрати, ми їх декларуємо в інтернеті".

  Маленький вагон ущент заповнений людьми, маршрут охоплює півміста, однак охочих вийти на зупинці - немає. У святковий вечір трамвай п`ять разів проїхався Харковом, і все одно - не зміг умістити всіх охочих.

  Світлана Сірик, В`ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Не вщухають заворушення у столиці Північної Ірландії
  Наступний матеріал
  90 млн. грн. отримали від держави постраждалі у справі "Еліта-центру"
  Теги:
  Loading...