Річниця з Дня народження Симона Петлюри (репортаж)

  Річниця з Дня народження українського політичного і воєнного діяча, голови Директорії УНР Симона Петлюри. Він народився 1879 року в Полтаві. Там прожив 23 роки. Саме у Полтаві, припускають місцеві історики, сформувалися погляди Петлюри. Знімальна група "5 каналу" побувала на місці, де колись проживав та навчався український діяч.

  Олена Орлова, 5 канал: "Ще півстоліття тому на місці цієї 5-поверхівки були невеликі приватні будинки. В одному з них 131 рік тому народився український політичний діяч Симон Петлюра".

  У шістдесятих роках минулого століття будинки знесли. Деякі місцеві жителі ще пам`ятають їх. Полтавка Ніна Пилипівна майже все життя прожила поряд, ані про Петлюру, ані про його родину, каже, не чула.

  Родина Петлюр була з небагатих, тому Симон вступив до Полтавської духовної семінарії. Там майбутній політичних діяч разом з іншими студентами познайомився із націоналістом – Миколою Міхновським. Через політичний зв»язок із ним, Петлюру виключили з цього навчального закладу.

  Під загрозою арешту Петлюра виїхав на Кубань. Натомість репресій зазнала його рідня. Переслідували не лише родичів Петлюри, а й просто однофамільців.

  Нині єдина згадка про життя Петлюри у Полтаві – меморіальна дошка на приміщенні колишньої духовної семінарії. У день народження політичного діяча – на ній жодної квітки.

  Олена Орлова, Олександр Чепур, Полтава, 5 канал

  Попередній матеріал
  Опозиція створила "Комітет захисту України" (репортаж)
  Наступний матеріал
  Біржі позитивно відреагували на створення анти-кризового кошика ЄС
  Теги: