Річками Чернігівщини ходять туристичні плоти [відео]

  На Чернігівщині набирають популярності мандрівки на плотах. Із шести плотів, зведених на Десні, кожен може взяти до 15 туристів. Швидкість - приблизно 5 кілометрів за годину, тому пасажири встигають роздивитися усі краєвиди.

  Йдуть на веслах, але не на човні, і не на байдарках - на справжнісінькому сучасному плоту. Ідея його створення прийшла в голову ось цьому чоловіку, коли мандрував єгипетським Нілом.

  Сергій Провозін, творець плоту: "Знаете, Нил, с правой-левой стороны - это чистая Сахара, песок. Я вот думаю, все-таки у нас в Украине Десна, природа колоссальная, вы ж видите, сколько зелени. И у нас свои надо организовать такие путешествия".

  Й організував. Пліт задумав за принципом катамарана. Ті ж два балони, тільки замість крутити педалі - веслують. Якщо веслувати немає сил - виручить мотор.

  Юрій Кравченко, капітан: "Если в машине там идет - куда поворачивают, туда и поворот, то здесь происходит наоборот. Если я сюда поверну, то плот пойдет в обратную сторону".

  Сплавлятися намагаються лише річками із повільною течією. Як-от Десна чи Снов. Тримаються подалі від корчів. Хоча на відміну від саморобних - цей пліт так просто з рівноваги не вивести.

  Плоти хоч і міцні, але на кожному - в обов`язковому порядку - ціла низка рятувальних засобів. Тут і човен, і рятівне коло, і, звісно, надувний жилет. Адже ризик опинитися у воді завжди залишається. 

  Юрій Кравченко, капітан: "Если человек не умеет плавать, он может просто упасть. Вот, сидеть на стуле - задремал и просто, как говорится..."

  Тому ночувати на плоту під зірками не ризикують. Якщо йдуть у дводенну мандрівку - зупиняються у кемпінгах. Щоправда, уздовж берега Десни таке наметове містечко - лише одне.

  Анатолій Антишко, директор кемпінгу: "Палаток мы рассчитываем - порядка 42-х палаток. Сейчас просто не все расстановлены. Вот на таких ковриках спокойно тут 4 человека тут ложится".

  Кількість кемпінгів, як і плавзасобів, з часом планують збільшити. Бо пригоди на плотах серед українців набирають обертів.
   
  Олег Герасименко, начальник відділу розвитку туризму при Департаменті культури і туризму Чернігівської області: "Когда это все начиналось, то в первый год тут было около сорока туристов, всего-навсего. В том году, именно в этой системе, было уже больше 400-450 человек".

  Юрій Кравченко, капітан: "Здесь чувствуется вот такое ощущение простора. Крутой катер едет, но он, когда увидит, показывает - вот у вас!"

  З Чернігівщини, Марія Коренюк, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Апеляційний суд став на бік вчительки Ніни Москаленко
  Наступний матеріал
  Обама хоче скоротити ядерні арсенали США та Росії
  Теги: