фото firtka.if.ua, blitz.if.ua

Резиденцію Януковича "Синьогора" офіційно відкрили для людей

  Державну резиденцію "Синьогора", розташовану на Прикарпатті, офіційно відкрили для відвідувачів. За часів президентства Януковича цей об’єкт поблизу села Гута був закритий від людського ока. Тепер же тут офіційно приймають заявки на колективні екскурсії.


  Президентське угіддя розкинулося майже на одинадцяти тисячах гектарів. У самому центрі – державна дача. Свого часу тут бували президенти Польщі, Грузії та Росії та цілі іноземні делегації. Меблі у резиденції зроблені з дерева, санвузол оздоблений улюбленим металом Януковича – золотом. 2012-го тодішній голова держави наказав зробити на першому поверсі косметичний ремонт. Коштував він 21 мільйон гривень. Проте сам після цього там жодного разу не бував.

  Усього на території Синьогори 10 споруд, без урахування господарських угідь. Серед альтанок, капличок та гостьових будинків – навіть копії гуцульських хат, зразка XVI-XVIIIстоліть. Тут особливо любив відпочивати Леонід Кучма.

  Неподалік бойківської хатки – фешенебельний ресторан. Його збудували за наказом Януковича за кругленьку суму у 20 мільйонів. Щоправда, сам він у новобудові був лише раз.

  Окрім мальовничої карпатської природи у державній резиденції "Синьогора" є ще великий червонокнижний звіринець. Тут олені, кабани, муфлони та козулі. Особливим є ведмідь Міша. Він особисто бачив щонайменше 3-х попередників нинішнього Президента України.

  Державну резиденцію "Синьогора" розбудували 2001-го року на базі відомчого санаторію. Досі цей об'єкт був закритий від людського ока. Тепер тут гуляють відвідувачі. Щоправда, заявку на екскурсії потрібно робити заздалегідь. Розповідають, що роблять це заради безпеки.

  Сфотографуватися біля президентської дачі, погодувати оленів або ж просто прогулятися територією коштуватиме близько 50-ти гривень. Гроші від екскурсій обіцяють скерувати на утримання резиденції.  _firtka.if.ua3.jpg