Репортаж про вчительську династію на Вінниччині [відео]

  На Вінничині живе родина, в якій Новий рік святкують 1 вересня, а роки вимірюють не каленарними, а навчальними днями. У цій родині всі вчителі. Є і початкових класів і доценти вишів. Нині сумарна кількість педагогічного стажу вчительского роду - понад 800 років.

  Найстарший освітянин у родині Кривошеїв – батько. За плечима - 40 років стажу. Працював у школі, викладав в училищі. Нині на заслуженому відпочинку. Розповідає - любов до цієї професії прищепили йому ще в дитинстві. 

  Михайло Кривошея: "Я навчався у сільській школі. І, мабуть, вчителя на селі був досить високий на час. Я навчався нормально, я вважаю, і мені подобались окремі вчителі,які читали у мене в 7 – річці. Тоді на той час була ще 7 – річка. І я вирішив піти по їхньому шляху".

  Тетяна – наймолодша в династії Кривошеїв. Кандидат педагогічних наук. Згадує - сімейна атмосфера та перша вчителька посприяли тому, що вона теж стала освітянином. Але спочатку - вчилася на іграшках.

  Тетяна Кривошея, кандидат педагогічних наук: "Я відкривала шафу, дверцята шафи, у мене була крейда кольорова і я замість дошки використовувала шафу, ці дверцята. Садила у 1 класі усіх своїх ляльок, ведмедиків, лисичок".

  Онук і тезка Михайла Кривошеї – ще тільки школяр. Хоче порушити династичну традицію. А от бабця з дідом просять, щоби малий не зарікався. Розповідають - більше ніж половина їхніх учнів поставАли викладачами. Були й класи, де всі випускники йшли у педагоги.

  Галина Хоміцька, викладач української мови з методикою навчання Вінницького гуманітарного педагогічного коледжу: "Моїми викладачами у Немирівському педагогічному училищі, яке я закінчила, навчалася у ньому з 1975 -79 роки, були михайло савович і Діна Захарівна Кривошея. Це ті люди, які стали близькими мені. Ось уже протягом 35 років". 

  Подружжя вчителів підрахувало - за кілька років їхня родина відзначатиме 1000-ліття своєї педагогічної роботи. 

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон. Вінниччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Румунії протягом доби страйкували держслужбовці
  Наступний матеріал
  Уряд Катару хоче купити шматок українського чорнозему
  Теги: