Репортаж про етномузей у Прелесному, що на Донеччині (ВІДЕО)

  Єдиний у східному регіоні етномузей просто неба. Він діє у селі Прелесне Слов`янського району. Є тут старовинний млин, справжня українська хата, кузня, та комора. Експонати організатори збирали по навколишнім селам. Щороку музей відвідують кілька тисяч людей. А щоби прибавити ще більше туристів, мешканці села активно взялися за пропаганду зеленого туризму.
  Справжня українська хата під стріхою з ткацьким верстаком, розмальованими скринями та іконами. Поряд вітряк, якому більше 200 років. Його у розібраному вигляді перевезли сюди з Харківської області. А ще кузня та комора з інструментами. Більшість речей, як-от бабусина прядка, вишиті скатертини, старовинний одяг чи глечики – позносили до музею мешканці навколишніх сіл.

  Ірина Тішина, директор музею: "Кожна нація прагне зберігати свої звичаї, обряди, культуру і виховувати на них наступне покоління. Хатинка наша прелеснянська типична комора чотирьохстінка, кузня также прелеснянська, комора із Сидорова, також це наш слов`янський район, а вітряк ми привозили з Бригадіровкі, це Харківська область".

  Ідея створити етномузей виникла ще 20 років тому. Тоді група ентузіастів подорожувала навколишніми селами та збирала експонати для майбутньої експозиції. Мешканці Прелесного своїм музеєм пишаються. Тут проводять різноманітні свята, а до старовинних будівель приїздять сфотографуватися молодята.

  Світлана Сироватка, секретар Прелеснянської сільської Ради: "На цьому місці завжди збирається громада на святкування, тут проходять українські свта. Сюди приходять не тільки наші громади, люди зі всього району з`їжджаються. Дуже хочеться щоб наше село процвітало".

  Щороку музей відвідують близько трьох тисяч людей. Селяни кажуть – це єдиний шанс для села вижити та не спустошитися, як сусідні.

  Олександр Наумов, Віталій Бойчук, Донецька область, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.19Мб)

  Попередній матеріал
  Техаським вчителям дозволили приходити на уроки зі зброєю
  Наступний матеріал
  Папа Римський закликав відкрити гуманітарні коридори між Грузією та Південною Осетією
  Теги:
  Loading...