5.ua

Реконструкцію «Хати чумака» проводили без реєстрації в Інспекції Держархівбуду

   

  Про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка під час Гуманітарної Ради за участю Президента. Вона була присвячена підготовці святкування до ювілею Тараса Шевченка. За словами Пшонки, крім керівництва заповідника, де розташована пам’ятка, порушень припустилося також Міністерство культури. Воно досі не вирішило питання про внесення хати чумака до переліку об’єктів культурної спадщини. Провести перевірку законності демонтажу старовинної споруди  вимагав від генпрокуратури Президент.

  Віктор Янукович, президент України: «Щоб встановити істину навколо демонтажу хати Чумака в селі Моренці я доручив ГПУ в найкоротші строки перевірити обставини демонтажу та надати правову оцінку вчиненим діям наперед вимагаю від усіх керівників регіонів в процесі підготовки до ювілею діяти прозоро публічно заручившись підтримкою людей».

  Нагадаємо, у селі Моринці, де народився Тарас Шевченко, під приводом реконструкції було знищено 200-річну хату Чумака Мефодія Тютюнника. Хата належала до об’єктів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Місцева влада визначила хату як об'єкт для реконструкції, але замість цього розібрала будівлю повністю.

  Попередній матеріал
  Скандал у приватному секторі Донецька [відео]
  Наступний матеріал
  Лимонова затримала поліція Москви
  Теги: