Редакції видань "Наука і культура" та "Трибуна" виселили [репортаж, відео]

  Редакції двох видань "Наука і культура" та "Трибуна" несподівано виселили у Києві. Працівники обох видань вже написали заяву в міліцію та звернулися до Шевченківської рай-адміністрації. Новий господар приміщення запевнив - він законний власник квадратних метрів. У ситуації розбиралася Анна Мірошниченко.

  У редакції "Трибуни" пані Валентина працює 40 років. Та сьогодні вперше за увесь цей час вона не потрапила на своє робоче місце. Жінка просто не змогла відчинити двері редакції. Новий власник змінив замки і навіть не віддав речі працівникам.

  Валентина Межибовська, працівник редакції журналу "Трибуна": "Книжки були, три компьютера, столи, шафи, все це було. Я просила її дайте хоть зайти, мені потрібно там шось взяти, вона - не, я кажу докементи - вона нє".

  На час приїзду знімальної групи 5 каналу, окрім самих працівників обох видань, під дверима - і представник власника. Та від коментарів останній відмовився. Забрав власні речі і пішов.

  Далі на камеру бідкалися самі журналісти. Мовляв, приміщення для обох видань орендують Товариство "Знання" та Академія наук. Та ще у 2008-му управління комунального майна ці приміщення продало. Редакції почали судитися, і приміщення повернули у власність районної ради. ПотОму редакції  почали просити продовжити аренду. Шевченківська рада дала добро.

  Олександра Макаренко, заступник головного редактора "Трибуна": "Сперва пришло письмо, что в аренде нам отказано, так как старая служба, которая отвечает за оренду расформировнна, а новая не создана. Но позже пришло письмо-извините, то письмо считаем недействительным, аренда будет продолжена и мы  работали, верстали номер".

  А от зустрітися з новим власником не вдалося.

  У телефонній розмові  власник пояснила - усе  за  законом.

  Власник, по телефону: "Люди, с которыми  вы сейчвс разговариваете, они много говорят, говорят неправда, они запутывают. я вам ещё раз повторяю на сегодняшний день есть законный владелец помещения, я на законных  правах орендую это помещение".

  Працівники редакції вже написали заяву в міліцію. Окрім того, журналісти поскаржилися до Шевченківської адміністрації. Там пообіцяли в ситуації розібратися. 

  Анна Мірошниченко, Іван Головач, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Суд продовжує забирати у "5 каналу" ліцензії на мовлення
  Наступний матеріал
  В Ємені протестувальники вимагають відставки президента країни
  Теги: