Міхеіл Саакашвілі
Міхеіл Саакашвілі 5 канал

Реадмісія Саакашвілі була законною, але є питання до процедури – омбудсмен

12 лютого силами працівників ДПСУ Міхеіла Саакашвілі повернули до Польщі. Офіційні відомства наголошують: йдеться саме про реадмісію, а не про депортацію

Реадмісія екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі з України в Польщу була законною, однак є питання до процедури її здійснення. Про це в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі" повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська. 

"Реадмісія справді була законною. Інше питання, яким чином її проводили, чи не було в цьому разі надмірного застосування сили до людини. Це питання, яке залишається. Залишається питання щодо транспортування – це одне з питань, яке я поставила і прикордонній, і міграційній службі. Є ще деякі процедурні питання, які стосуються саме реадмісії, на які я би хотіла отримати відповіді, і залишається ще одне питання: чи можна здійснювати реадмісію особи, яка сьогодні має статус обвинуваченої", – прокоментувала Лутковська.

Вона також нагадала, що вже відкрито відповідні провадження, а офіс омбудсмена звернувся із запитами до Державної прикордонної, Державної міграційної служби та інших відомств щодо процедури реадмісії Саакашвілі.

"Запити тільки відправлені, я чекаю відповіді. Залежно від того, якими вони будуть, можна буде говорити, є про порушення чи ні", – пояснила Лутковська.

Повну версію розмови з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською дивіться тут:

Нагадаємо, 12 лютого 2017 року ЗМІ повідомили про арешт Міхеіла Саакашвілі. Нібито політика викрали з одного зі столичних ресторанів. Згодом стало відомо, що силами працівників ДПСУ Саакашвілі повернули до Польщі. Не минулося без сутички, бо невідомі з оточення лідера "Руху нових сил" накинулися на правоохоронців.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бахмутська траса: під вогнем гаубиць бойовики забрали з поля бою тіло бійця АТО
Наступний матеріал
Мега-весілля в Кам'янці-Подільському: просто неба побралися 30 пар
Loading...