vgolos.com.ua

Рада дозволила евакуйовувати припарковані автомобілі, що заважають руху

  Відповідно до закону, порушення правил паркування (включно із несплатою вартості користування майданчиком для платного паркування) тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі

  Верховна Рада України дозволила поліції евакуйовувати припарковані автомобілі, що перешкоджають руху транспорту. За ухвалення в цілому проекту закону №5364 свої голоси віддали 237 нардепів, передає УП.

  Закон передбачає евакуацію у випадку, якщо: авто залишене на проїзній частині у два і більше рядів, паркування здійснене в заборонених за ПДР місцях зупинки або стоянки, своїм розташуванням авто унеможливлює рух інших транспортних засобів чи перешкоджає руху пішоходів, або ж блокує проїзд на двох і більше смугах руху.

  До забороненого віднесли паркування на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах чи під ними, в тунелях, ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутного транспорту або відповідного дорожнього знаку, ближче 10 м від дорожніх робіт, у місцях, де неможливий зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився.

  Також заборонено лишати машину ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій, на пішохідному переході та перехрестях чи ближче 10 м від них – окрім випадків зупинки для надання переваги в русі.

  Водночас, закон зобов'язує правоохоронців обов'язково фіксувати обставини, які послужили підставою для евакуації авто – в режимі фотозйомки або відеозапису та у відповідному протоколі про адмінправопорушення. А інформацію про тимчасове затримання транспортного засобу мають невідкладно передавати на мобільний номер та на e-mail.

  Відповідно до законопроекту, порушення правил паркування (включно із несплатою вартості користування майданчиком для платного паркування) тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування паркувального майданчика. За необґрунтоване паркування в пільгових місцях – штраф у 30-кратному розмірі.

  Закон також забороняє інспекторам, які мають право притягати до відповідальності порушників, приймати готівкові кошти як плату за паркування.

  Попередній матеріал
  Apple зізналася, що спеціально уповільнює старі iPhone
  Наступний матеріал
  Bellingcat створила інтерактивну мапу обстрілів України з території Росії
  Loading...