fakty.ictv.ua

Публічний моніторинг: в Україні з'явиться база даних лічильників

  У разі виявлення порушень стосовно строків встановлення лічильників, їх заміни або невідповідності технічним регламентам, Держенергоефективності зобов’язане повідомити про це до Держпродспоживслужби для подальшого притягнення порушників до адміністративної відповідальності

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запроваджує моніторинг стану обладнання будинків лічильниками та процедуру обміну інформацією між органами влади. В зв’язку з чим буде створена прозора та доступна база даних про оснащенність будинків лічильниками тепла та води. Про це зазначив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, коментуючи ухвалення урядом відповідної постанови, повідомляє прес-служба відомства.

  "Ми наводимо лад у системі обліку тепла та води у будинках. Якщо раніше не було чітких зобов’язань у органів місцевої влади подавати інформацію про кількість встановлених в регіонах будинкових вузлів комерційного обліку, то тепер ми встановлюємо такі зобов’язання, запроваджуємо моніторинг. Він буде публічним, кожен зможе перевірити інформацію, яка щомісяця оприлюднюватиметься на сайті Держенергоефективності", – зазначив він.

  За його повідомленням, у разі виявлення порушень стосовно строків встановлення лічильників або їх заміни, Держенергоефективності повинне повідомити про це до Держпродспоживслужби для подальшого притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

  "Тобто з’являється інструмент контролю виконання монополістами закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Ще одна важлива складова повноцінного обліку води та теплової енергії, завдяки якому споживачі платитимуть лише за спожиті ресурси, а не за нормами", – пояснив Зубко.

  Як повідомляв 5.UA, в "Урядовому кур'єрі" опублікувано закон №2260-VIII "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу. 

  Попередній матеріал
  Процедура отримання Томосу про автокефалію ще триває – Філарет
  Наступний матеріал
  Без права на заставу: водію "Хаммера", що спричинив ДТП у Києві, обрали запобіжний захід

  Справжній доказ існування води на Марсі: вчені виявили озеро в рідкому стані

  Київ затопило: як підземні переходи опинилися під водою – фото, відео

  Стало відомо, як вирішують проблеми з хлором

  Через збільшення вартості хлору, вартість води для українців зросте на 2-3% – Асоціація Водоканалів України

  "Хлорний колапс скасовується?" – в Асоціації Водоканалів сказали, чи безпечно пити воду з-під кранів

  Підготовчі роботи закінченні: "Дніпроазот" відновлює виробництво хлору