5.ua

Психологи допомагають українським бійцям-оточенцям

  Військові психологи обстежують бійців 79-ї аеромобільної та 72-ї і 24-ї механізованих бригад Збройних сил України, які нещодавно вирвалися з оточення на сході країни. Спеціалісти навчені знаходити контузії, що їх не побачили медики.


  Дмитро Мерзлікін – боєць 24 окремої механізованої бригади – місяць тому потрапив під обстріл "Градів" під Зеленопіллям. Лікарі витягли з нього з десяток осколків. Та окрім медичної допомоги, кажуть лікарі, такі пацієнти потребують ще й психологічної.

  Директор Військово-медичного департаменту Міноборони Віталій Андронатій каже: "Зараз ми обстежуємо 79-ту бригаду, 24-ту бригаду і 72-ту, які вийшли з поля бою. З ними працюють наші психологи для того, щоб вивчити ступень ураження психічної діяльності наших вояків. Ці контузії, які не змогли виявити військові медики, чітко виявляють підготовлені психологи, і це дуже приємно".

  У дружини – свій рецепт для швидшого одужання чоловіка: "Якийсь десерт принести – сирочки солодкі, тортики", – каже Жанна Мерзлікіна.

  Микола Смирнов потрапив до шпиталю два тижні тому з пораненнями руки і голови. Проте, каже, його навіть більше, ніж травми, засмучує байдужість деяких киян: "Нас везли з аеропорту швидкі, навіть водії не вступали "швидким допомогам" на звук сирени дорогу", - каже боєць 11-го територіального батальйону оборони "Київська Русь".

  Провідати Миколу прийшов його друг, Сергій Нечипоренко. Він сам кілька тижнів воював на Сході у складі батальйону "Айдар", тому розуміє, наскільки важливі для поранених бійців такі візити.

  Боєць хоче "людям дати пораду, щоб більше морально підтримували своїх родичів, знайомих, які там служать. Бо моральна підтримка важливіша, ніж матеріальні усілякі засоби".

  Вікторія працює неподалік і намагається щодня знайти кілька хвилин, щоб завітати до шпиталю. Вона дарує пораненим хлопцям свої посмішки, а вони – кличуть її на побачення.

  "Все почему-то хотят показать парк, там, где пушки стоят. Говорят – а вы видели, что у нас здесь, в военном госпитале? В музей приглашают тоже часто, здесь же в госпитале", – розповідає волонтерка.

  Та надовго затримуватися у шпиталі поранені бійці не мають наміру: рвуться знову на передову: "Как только будет реальная возможность выписаться и поехать – я, конечно, поеду. Устал уже лежать здесь!"

  Максим Волобоєв і Дмитро Демішев, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Яценюк радить Росії замість "гуманітарки" прислати 300 порожніх КамАЗів і забрати своїх бандитів додому
  Наступний матеріал
  Яценюк звернувся до собору УПЦ (МП) із закликом до об’єднання церков
  Loading...