5.ua

Прикордонники стягують людей і техніку до Придністров’я – остерігаються диверсантів

  Прикордонники продовжують зміцнювати придністровську ділянку українсько-молдовського кордону. За рахунок мобілізації тут істотно збільшено кількість службовців та техніки. Експерти застерігають: саме з Придністров'я на Одещину найближчим часом можуть проникнути диверсійні групи.

  Пункт пропуску "Кучурган" працює у штатному режимі. Кількість придністровців, що перетинають кордон – майже така сама, що й торік. Кількість відмов у в'їзді до України також не перевищує статистичної. Єдине, що нагадує про тривожні очікування – барикади з мішків та наметове містечко резервістів. Здебільшого там служать мешканці прикордонних районів Одещини.

  Тут зібралися селяни, залізничники, сантехніки. Олександр Гуцол ще місяць тому працював секретарем-референтом у будівельній компанії. Тепер патрулює кордон разом із професійними військовиками. Запевняє – на кордоні все спокійно.

  Завдяки мобілізації кількість прикордонників зросла на 40 відсотків. Більше стало і техніки. Окрім пунктів пропуску, зміцнили і так звану "зелену" частину кордону.

  Заступник начальника Білгород-Дністровського прикордонного загону Сергій Лаврентьєв хвалиться: державний кордон укріпили посиленням ровів, блокпостів, також блоками забезпечили – унеможливили проїзди через державний кордон і поблизу прикордоння.

  Чатують прикордоннки і на водних ділянках. В очереті – мобільний прикордонний пост, такий собі плавучий будиночок, що дає можливість відстежувати всі пересування. А те, що діється під водою, прикордонники фіксують зі спеціально облаштованого центру управління за допомогою тепловізора. Прилад дозволяє бачити аквалангістів чи чужорідні вантажі у воді.

  Попри захищеність кордону, спроби провезти в Україну зброю таки фіксують. Кілька днів тому прикордонники вилучили в пасажирському автобусі набої та вибухівку.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столичну організацію допомоги знедоленим дітям позбавляють приміщення
  Наступний матеріал
  В Окружному адмінсуді Києва розглянуть заборону проросійських партій