Прикордонники попередили ввезення в Україну кількасот тонн зіпсованого м`яса

  Заручники зіпсованого м`яса. Екіпаж судна-рефрижератора "Берікс" вже 4 місяці блукає територіальними водами України, його не приймає жоден порт. Причина - на борту корабля, що вийшов з грузинського Поті, понад 200 тонн м`яса. Термін придатності продукта давно закінчився.

  На борту "Берікса" 8 українців-членів екіпажу і майже 230 тонн простроченого м`яса з Бразилії та Китаю. Офіційно судно із вантажем прямувало з Грузії до Туреччини. Але дорогою робило щонайменше 3 спроби зайти в українські порти: Керч, Миколаїв та Феодосія. Спроби через спротив ветеринарної служби виявилися невдалими. Корабель із зіпсованим м`ясом не прийняли.

  Володимир Ступников, голова комісії по ЧС м. Керч: "Знаем о том, что мясо там давно пришедшее в не годность, там мясо образца 2006, там с документами не все в порядке и не зря его не в какой порт не принимали и негде его не выгружали".

  Кому належить вантаж встановити наразі не вдалося. Як і отримати інформацію від ветслужби про подальшу долю м`яса на борту. Прикордонники стежать за кораблем на відстані, аби не допустити перетину кордону та перевантаження м`яса на інше судно. Влада українських портових міст пильнує, аби зіпсованою продукт не потрапив на їхню територію. Оскільки мають гіркий  минулорічний досвід розвантаження у Євпаторії та Керчі непридатної до вживання буйволятини. Якщо м`ясо потрапляє на сушу - ним вже доведеться опікуватися не власникам вантажу, а місцевій владі та санітарним службам.

  Олександр Коваль, заступник командира Керченського загону морської охорони: "Всі ці проблеми що є з вантажем, це питання інших органів, які за це відповідають і виконують свої обов`язки".

  Володимир Ступников, голова комісії по ЧС м. Керч: "Мы отрицательно относимся, потому что в прошлом году мы имели печальный опыт по такому же судну с браконьерским грузом. И потом мы остались с этой проблемой один на один, все нас бросили и Киев, и Симферополь".


  Єдині, хто заперечує, що м`ясо таки непридатне для розвантаження на території будь-якої країни - це члени екіпажу судна із вантажем, який фактично полонив їх.

  Леонід Прохоров, капітан судна "Берікс": "Начинается чертовщина, что мясо это.. о людях никто не думает. Такое заявлять по телевидению и в газетах писать… никто на анализ этого мяса не брал никто его не видел одни разговоры только".

  Капітан судна твердить, зайти у будь-який український порт "Беріксу" вкрай необхідно, оскільки частина двигунів вийшла з ладу. Українська сторона готова надати допомогу, але лише за однієї умови - усі ремонтні роботі проведуть на рейді.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Керч, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.31Мб)

  Попередній матеріал
  Жертв тбіліської трагедії пом`янули у київському будинку кіно
  Наступний матеріал
  Новий завод з виробництва ядерного палива відкрили в Ірані
  Теги:
  Loading...