Проти Дмитра Фірташа порушили ще одне провадження через підозру у привласненні кредиту НБУ

  Національна поліція України розпочала провадження за фактом звернення Національного банку України про неповернення кредиту рефінансування банку "Надра" у розмірі 5 млрд грн, отриманих під особисту гарантію Дмитра Фірташа.

  Про це повідомив глава МВС України Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook.

  За його словами, Дмитро Фірташ обґрунтовано підозрюється в тому, що маніпулюючи особистою гарантією на суму до 5 млрд грн, він організував отримання кредиту НБУ для рефінансування банку "Надра", але не забезпечив використання цих коштів на стабілізацію ситуації, а навпаки – вивів їх на пов'язані з ним компанії.

  Глава МВС України також наголосив, що в результаті цих дій банк "Надра" не повернув НБУ кредит рефінансування, а Дмитро Фірташ не здійснив виплат по гарантії. Таким чином Нацбанку України було завдано прямої шкоди. Ці ж дії призвели до неплатоспроможності банку і втрати накопичень десятками тисяч громадян України.

  "У рамках цього провадження МВС і Національна поліція України домовилася з ФБР США, у рамках міжнародного правового доручення, щодо залучення експертів ФБР до роботи над матеріалами справи, оскільки низка сумнівних фінансових операцій проводилася з використанням банків США", – заявив Аваков.

  Аваков також додав, що Дмитро Фірташ та пов'язані з ним особи підозрюються у скоєнні злочинів за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

  "Тому, опинившись під контролем правоохоронців США, України, у результаті суду в Австрії, США або на основі рішень українського слідства і судів – пан Фірташ буде відповідати за всією суворістю закону – за всіма пред'явленими йому звинуваченнями і підозрами, на основі співробітництва Мін'юсту і ФБР США, Генеральної прокуратури і МВС України", – підкреслив глава МВС України.

  Як повідомляв 5.ua, 29 листопада 2015 року глава МВС України Арсен Аваков повідомляв, що після прибуття в Україну Дмитра Фірташа буде затримано за запитом Міністерства юстиції США. Нагадаємо, Національна поліція України вже розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов'язаних з Дмитром Фірташем - щодо групи компаній ОЅТСНЕМ і колишніх керівників НАК "Нафтогаз України".

  Попередній матеріал
  Кількість спостерігачів ОБСЄ в Україні збільшилася до понад тисячі осіб
  Наступний матеріал
  Радянські архіви передадуть Інституту національної пам'яті – Грицак
  Теги:
  Loading...