www.business.ua

Процесуальні порушення та нестача доказів: Фейгін розповів про перебіг засідання у справі Сущенка

Адвокат заявив, що суд не бере до уваги аргументи захисту

У четвер, 27 жовтня, у Московському міському суді відбулось закрите засідання у справі незаконно затриманого в РФ журналіста Романа Сущенка. Зрештою, суд відхилив апеляцію на арешт українця і продовжив арешт Сущенка. Подробиці судового розгляду розповів адвокат Марк Фейгін, передає УНІАН.

Як стало відомо, сторона захисту просила суд змінити журналісту Роману Сущенку запобіжний захід на домашній арешт замість тримання у СІЗО "Лефортово".

"Ми вважаємо, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту був б розумним і гуманним, який міг би забезпечити хід попереднього слідства", – повідомив Фейгін.

За його словами, Сущенко міг би жити у своїх родичів, до яких приїхав.

Крім того, Фейгін назвав звинувачення російської сторони надуманими і політично мотивованими. "Сторона захисту обмежена у можливості інформування, оскільки справа містить державну таємницю, але можу сказати, що у справі Романа Сущенка, оскільки він не визнає свою провину, немає достатньо доказів його провини з точки зору захисту", – повідомив правозахисник.

"Що стосується запобіжного заходу – ми вказували на порушення процесуального характеру під час затримання Сущенка, у позбавленні його права на спілкування та консульську підтримку", – додав він.

Під час засідання суду також було викладено, що Сущенко проживав весь час у Франції, що у нього є неповнолітня дитина, і що він – єдиний годувальник у сім'ї. Адвокат наголосив, що суд не бере до уваги аргументи захисту, і це відкриває можливість звернення до європейських інстанцій, зокрема Європейського суду з прав людини.

Правозахисник закликав журналістську спільноту заступитися за Сущенка, позаяк кожен із журналістів може опинитися "шпигуном і ким завгодно за російським законодавством".

Як повідомив адвокат, наразі Сущенко почувається добре, і не скаржиться на умови утримання.

Як інформував 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію назвали спланованою провокацією.

Зазначимо, що захист Сущенка клопоче про надання йому статусу політв’язня.

Попередній матеріал
Президент представив нового очільника Житомирщини
Наступний матеріал
Головному патрульному Івано-Франківщини повідомили про підозру через побиття бійця АТО

Фейгін заявив, що РФ назбирала достатньо порушень у справі Сущенка: можна позиватися до ЄСПЛ

Суд у Москві відхилив апеляцію на арешт українця Сущенка

Звільнити Сущенка можна лише через обмін - Фейгін

Захист Сущенка клопоче про надання йому статусу політв’язня