Протестують студенти Сімферопольських вишів

  На марш протесту вийшли студенти Сімферопольських вишів. У такий спосіб молодь виступає проти запровадження платних послуг у навчальних закладах - відповідна постанова Кабміну має набути чинності 15 жовтня.

  Із гаслами "Знання не базар, універ не товар" майже три сотні студентів вийшли на марш протесту. Студенти запевняють - постанова Кабміну про затвердження переліку платних послуг у вишах - зводить освіту до комерції, узаконює хабарі у навчальних закладах та порушує конституційні права людини на безкоштовне навчання.

  Максим Осадчук, учасник мітингу: "Коммерциализация, кот.подается как спасение высшего образования обернется последним по нему ударом. Мы считаем, что не в деньгах дело, а в том, чтобы по-настоящему в полной мере обеспечить развитие высшей школы. А не пытаться ввести методы бизнеса в высшее образование".

  Олександр Пронін, учасник мітингу: "Я считаю, что это взятки.это пополнение госбюджета. У меня вопрос, а что дальше будет?будут брать деньги за то что опоздал на 3 минуты, вовремя не доехал до ученого заведения".

  Протилежної думки викладачі вишів. Кажуть - постанова спрямована на підвищення якості освіти та дисциплінуватиме студентів.

  Олександр Федоренко, професор, доктор хімічних наук. Викладач кафедри фізичної та аналітичної хімії ТНУ ім.Вернадського: "Хорошим студентам бояться не надо.они сами притходят, учаться и на лекціях 100% явка. А шалопаев надо чем-то воспитывать. Вначале он заплатит, а потом будет ходить регулярно".

  Олена Чуян – перший проректор Таврійського Національного університету ім. Вернадського: "Основная задача этого документа - улучшение качества образования и увеичение оттственности учасников учебно-воспитательного процесса за выполнение учебного плана".

  Якщо постанова Кабміну набуде чинності, студенти платитимуть за відробіток лабораторної роботи, пропущені лекції, семінари, консультації і додаткові заняття. Вартість послуг залежатиме від кваліфікації педагога. Проте студентів з соціально незахищених верств населення звільнять від сплати. 

  Олена Чуян, перший проректор Таврійського Національного університету ім.Вернадського: "Эти расценки следующие: для доктора наук 147 грн, для доцента -117, для лиц, неимеющих научной степени – 96 грн. Это повторное углубленное изучение курса".

  Постанова Кабміну про затвердження переліку платних послуг, що можуть надаватися навчальними закладами державної та комунальної форм власності, набирає чинності 15 жовтня. Стосується вона як комерційних так і бюджетних форм навчання. А допоки, запевняють студенти - вони боротимуться. 

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Сімферополь, 5 канал

  Попередній матеріал
  Сьогодні лави ПР поповнилися сімома депутатами
  Наступний матеріал
  Теракт у Північній Ірландії
  Теги: