Прокуратура розслідує закупівлю неякісного екіпірування для херсонського батальйону

  Неякісні бронежилети та берці – таке екіпірування придбав обласний військкомат для бійців територіальної оборони Херсонщини. Закупівля була здійснена за бюджетні кошти. Хто понесе відповідальність за таке – нині розслідує військова прокуратура.


  Берці придбали за бюджетні кошти бійцям батальйону територіальної оборони Херсонщини ще в червні. На те, що взуття рветься і непридатне для використання, солдати скаржились ще тоді.

  Цей батальйон тероборони створили в травні для захисту кордонів з окупованим Кримом та стратегічних об’єктів Херсонщини. Формували його з нуля: ані належних побутових умов, ані амуніції добровольці не мали. Тож місцева влада виділила майже 650 тисяч гривень з бюджету для 21-го батальйону територіальної оборони.

  230 тисяч гривень з цієї суми обласний військкомат витратив на екіпірування. Угоди укладали поспіхом. В результаті бійці отримали браковані бронежилети та взуття. Нові берці купували власним коштом, левову частину придбали волонтери.

  Координатор Центру допомоги військовим Наталя Бімбірайте розповідає: "Були закуплені ці берці, які солдати самі називали "в останній путь". Те саме з бронежилетами. Їх купили по ціні 4200 близько. Але як казали військові – сама пластина тримає, чохол і решта – взагалі не витримує критики. Тобто він не коштує тих грошей".

  Справою зацікавилася військова прокуратура. Перевіряючи документи, виявили, що під час укладання угод посадовці порушили порядок проведення закупівель та не перевірили сертифікати якості на 420 пар берців і 24 бронежилети. Не виключають, що схибили через поспіх, але порушення фіксують.

  Після перевірки прокуратура порушила кримінальне провадження за статтею "Недбале ставлення до військової служби". Поки обвинувачення конкретним особам не висунули.

  У військкоматі ситуацію не коментують. Мовляв, справами батальйону опікувався обласний воєнком, який нині у відрядженні у зоні АТО.

  Яніна Лєбєдєва, Владислав Бондаренко, Херсон, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Німеччина забезпечила зростання економік у єврозоні - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Діти з Дніпропетровщини відправили тисячу листів-оберегів бійцям в зону проведення АТО