Прокуратура перевіряє факти приватизації земель Києво-Святошинського лісництва [відео]

  Вирубкою лісу на межі Києва і Гостомеля зацікавилася столична прокуратура. Уже рік у діброві зводять котеджне містечко. Гостомельська селищна рада розділила шматок Києво-Святошинського лісництва на вісімдесят ділянок і передала їх у приватну власність. На десяти майданчиках уже почалися будівельні роботи. Лісники кажуть - це незаконно, адже бір належать громаді Києва.

  Юрій Дегтярьов, місцевий мешканець: "На этих местах, то что вы сейчас видите - здесь ягодники, ежевика, малина, грибы".

  Двадцять років Юрій Дегтярьов збирав у цьому лісі повні кошики смаколиків. Боїться - онукам замість столітніх дубів лишаться дерев`яні паркани.

  Юрій Дегтярьов, місцевий мешканець: "Вон там за деревьями стоят столбы вот такие же, сварные. Это гектар леса, гектар! Гектар, да".

  Цей ліс опинився між двох вогнів. Ним закінчується Київ, а через дорогу починається селище Гостомель. Лісники пояснюють - діброва належить столиці, і будувати на території - заборонено. А от гостомельська селищна рада розділила клапоть лісу на вісімесят ділянок - і передала їх у приватну власність.

  Валерій Значковський, майстер лісу Київського лісництва: "Проблема в тому, що на даній території самозахват відбувається певними людьми, які будують тут уже десять ділянок під забудову".

  Одну з ділянок придбала киянка Надія Пожарська. На руках має державний акт, який доводить - вона законна власниця п`ятнадцяти соток землі. За кожну сотку зеленої зони виклала по чотири тисячі доларів. Лісники переконують - власників землі обдурили.

  Іван Кравчук, юрист Святошинського лісопаркового господарства: "Це ліс, оце все, розбитий на квартали, оце ліс. А це місто Київ. От Гостомель. А вот зеленим виділено оці квартали, де видали - прийнято рішення, і видано вісімдесят один державний акт. Приходим до висновку - ці землі належать громаді міста Києва в особі Київської міської ради".

  Надія Пожарська, власниця земельної ділянки: "Ну а у меня есть документы, где написано, что это гостомельская земля. У меня там абсолютно официальный госакт, который я не на радиорынке купила. Это официальная бумага, она как деньги, как паспорт, она не поддельная. И там написано, что это гостомельские участки".

  Чи законно рубають ліс - уже зацікавилася столична прокуратура. Три тижні тому почали перевірку.

  Леся Багінська, начальник відділу прав і свобод громадян та інтересів держави в екологічній сфері прокуратури м. Києва: "Вже є перші результати даної перевірки. Прокуратурою міста Києва заявлено сім позовів про скасування рішень гостомельської селищної ради про виділення земельних ділянок, на яких і було саме вирубано зелені насадження".

  Власників землі зобов`язали зупинити будівництво на час тяганини. Надія Пожарська згортати будівництво, каже, не збирається - доки її не зобов`яже суд.

  Анастасія Бабенко, Максим Петраков, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Аргентині пройшов чемпіонат світу із салонного танго
  Наступний матеріал
  В Харкові міліція проводить обшук у редакції інтернет-видання "Главное"
  Теги: