Прогноз початку весни від бабака Тимко (репортаж)

  На декілька годин раніше, ніж бабак Філ із Панксатоні, метеорологічний прогноз озвучив і український бабак Тимко. Кореспонденти "5 каналу" побували на біостанції під Харковом, щоб дізнатися, чи буде цьогорічна весна теплою.

  Біля будиночка бабака великий натовп. Науковці, студенти, журналісти. Однак на всіх чекав сюрприз. Звернення метеоролога Тимка до громадян України замість пророцтва. Переклад з бабачої мови.

  Тимкові 11 років, за людськими мірками – понад вісімдесят. Віщун вийшов на пенсію. Зате порекомендував наступника-тезку. Отже, Тимко Другий, один рік від народження, уродженець харківського степу, вперше озирається у пошуках власної тіні.

  Микола Піддубний, 5 канал: "У таку погоду бабак з нори носа не покаже, якщо, звичайно, це не бабак-синоптик. Традиція метеорологічних передбачень від головної тварини-віщуна Слобожанщини не перервалася".

  Тимка Другого урочисто посвятили у студенти біологічного факультету. А ще є ідея - зробити бабака-синоптика символом екологічного туризму. Запрошувати на екскурсії до Слобожанських степів гостей з інших регіонів України та з-за кордону.

  Бабак дуже хвилювався напередодні дебюту. Прокинувся сам, ще на Водохреще. Це нормальний фізіологічний процес, кажуть науковці. У природі бабаки час від часу переривають сплячку, і за їхньою поведінкою українці здавна визначали, якою буде погода. Цього разу Тимко Другий тіні не побачив. Якщо через шість тижнів розтане сніг і пануватиме весна, прогноз бабака-віщуна вірний. 

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харківщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Найгірших у світі кіно - визначить премія "Золота малина"
  Наступний матеріал
  У ФСБ підтвердили затримання їхнього співробітника в України
  Теги: