president.gov.ua

Порошенко планує прирівняти зарплату прикордонників до рівня військовослужбовців ЗСУ

  Солдат у ЗСУ та НГУ отримує 7 тис. грн, а прикордонник - до 4,5 тис. грн.

  Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності вирівнювання грошового забезпечення військовослужбовців ДПСУ з тими, хто служить у лавах ЗСУ, Нацгвардії та інших силових відомствах. Про це повідомляє прес-служба Президента.

  "Ми маємо прийняти негайне рішення про внесення змін до Державного бюджету України і забезпечити підвищення грошового забезпечення Державної прикордонної служби", – сказав Порошенко під час засідання РНБО України.

  "Є неприпустимим, коли у нас військовослужбовці різних відомств фінансуються по-різному, коли у нас солдат, який у Збройних Силах, у Національній гвардії, отримує 7 тис. грн, а прикордонник отримує 4–4,5 тис. грн. Категорично неприйнятно", – наголосив Президент.

  Президент підкреслив, що військовослужбовці ДПСУ нарівні з бійцями ЗСУ та Нацгвардії несуть службу в зоні проведення АТО, так само виконуючи функції з оборони держави.

  Тому глава держави запропонував включити зазначене питання до кінцевого рішення сьогоднішнього засідання РНБО, а також звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови ВР Андрія Парубія з пропозицією про підтримку вирішення цього питання та забезпечення вирівнювання грошового забезпечення.

  Відповідний законопроект має бути внесений Президентом на розгляд парламенту як першочерговий.

  "Прошу визначити цей проект як невідкладний від мого імені. Ми маємо вирішити питання прикордонників найближчим часом", – сказав Порошенко.

  Президент також наголосив на необхідності подальшого посилення контрактної складової у ЗСУ, збереженні та індексації грошового забезпечення. Водночас, необхідно звернути увагу на питання першочергового комплектування бойових частин та необхідність збільшення фахової диференціації при визначенні рівня фінансування військовослужбовців.

  За словами глави держави, грошове забезпечення фахових категорій військовослужбовців і тих, хто вперше прийшли на контракт, повинно відповідати рівню знань та досвіду. 7 тис. грн заробітна плата контрактника – це значне досягнення. Однак, на сьогодні не є прийнятним, коли різниця в грошовому забезпеченні солдата-контрактника, який тільки розпочав службу, і старшини бригади, який 20 років віддав Батьківщині і несе величезну відповідальність за організацію бойового забезпечення, складає 1,5-2 тис. грн, зауважив глава держави.

  "Маємо створювати належну мотивацію і для підвищення власної кваліфікації, і для того, щоб крім моральних стимулів були ефективні матеріальні стимули для забезпечення служби у зоні проведення АТО і на лінії зіткнення", – додав Президент.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Президент заявив, що Україна починає реальну перебудову сектору оборони та безпеки для вступу до НАТО. 

  Попередній матеріал
  Міністр оборони Ізраїлю подав у відставку
  Наступний матеріал
  У Японії почалися робочі зустрічі міністрів фінансів G7
  Теги:
  Loading...
  США підготує мобільні підрозділи українських прикордонників

  США підготує мобільні підрозділи українських прикордонників

  У Держприкордонслужбі повідомили про антикорупційну операцію

  У Держприкордонслужбі повідомили про антикорупційну операцію

  Прикордонники запобігли черговій контрабанді цигарок

  Прикордонники запобігли черговій контрабанді цигарок

  Прикордонники долучилися до акції "Перша хвилина миру"

  Прикордонники долучилися до акції "Перша хвилина миру"

  Прикордонники не пустили в Україну сімох байкерів із "Нічних вовків"

  Прикордонники не пустили в Україну сімох байкерів із "Нічних вовків"

  Прикордонники посилили охорону Одещини по всіх напрямках

  Прикордонники посилили охорону Одещини по всіх напрямках