Правозахисники РФ визнали політв'язнями 4 кримських татар

  Йдеться про членів організації "Хізб ут-Тахрір", яким закидають участь у діяльності терористичних груп

  У Росії правозахисний центр "Меморіал" визнав політичними в’язнями кримських мусульман, обвинувачених російською владою у тероризмі. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Зазначається, що йдеться про чотирьох заарештованих за звинуваченням у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної російською стороною терористичною.

  "Правозахисний центр "Меморіал" вважає політв’язнями чотирьох людей, які першими були заарештовані у Криму у справі "Хізб ут-Тахрір": Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваітова і Нурі Примова", – йдеться у заяві правозахисників.

  Правозахисники вказують на відсутність фактів "вчинення чи підготовки учасниками цього об’єднання терактів де-небудь у світі".

  "Фігурантів справи не звинувачують ні у чому, крім приналежності до "Хізб ут-Тахрір", читанні ісламістської літератури, спілкуванні. Ніяких підтверджень, що обвинувачені становлять небезпеку для суспільства, немає", – наголошують у "Меморіалі".

  Читайте також: РФ обміняла українських політв'язнів на одеських сепаратистів не просто так – Тандіт

  Разом із тим, правозахисники наголошують, що Крим є окупованою територією, тому, згідно з нормами міжнародного права, Росія не може "цілком скасовувати кримінальне законодавство, яке діяло на момент початку окупації, і замінювати його своїм", а в рамках українського законодавства згадана організація є легальною.

  Як стало відомо, Руслана Зейтуллаєва звинувачують в організації діяльності терористичної організації, йому загрожує довічне ув’язнення. Решту звинувачують в участі у діяльності терористичної організації, їх можуть засудити до позбавлення волі терміном до 10 років.

  Зазначимо, що у країнах Західної Європи і Північної Америки організація "Хізб ут-Тахрір" не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.

  Нагадаємо, за даними активістки "Євромайдан SOS", правозахисника Центру громадянських свобод, журналіста та координатора кампанії Let My People Go Марії Томак, Росія утримує 29 політичних в'язнів-українців – 14 людей перебувають у РФ і 15 в окупованому Криму.

  Попередній матеріал
  "Безвіз" та російська пропаганда: Порошенко провів зустріч із депутатами Європарламенту
  Наступний матеріал
  У столиці невідомі викрали голову департаменту електропостачання "Укрзалізниці", його шукають

  Правозахисниця: Кремль утримує 29 українських політв'язнів, з них 15 - в Криму

  РФ обміняла українських політв'язнів на одеських сепаратистів не просто так – Тандіт

  Геращенко розповіла, скільки українських політв'язнів залишається в тюрмах РФ

  "Стіни впадуть!" – українці привітали з Днем народження політв'язня РФ Миколу Карпюка