Правозахисники: число жертв міліцейських тортур в Україні зросло на третину

  На третину за останній рік збільшилася кількість українців, які постраждали від насильства з боку правоохоронців. Таку статистику у Міжнародний день захисту жертв катувань під стінами Генпрокуратури озвучили правозахисники.

  Із собою вони принесли знаряддя тортур. Як їх застосовують за ґратами - наочно показали світлини з постановочної фотосесії. Лише торік від катувань у СІЗО та тюрмах загинули півсотні позбавлених волі, цьогоріч - уже 26. Письмове звернення з проханням припинити свавілля пікетувальники передали до приймальні ГПУ. 

  Марина Говорухіна, Українська Гельсінська спілка з прав людини: "Це акумулятор. Подається струм. В результаті людина зазнає страждань. Це звичайний кульок, яким можна душити людину і вибивати зізнання".

  Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи: "Якщо в 2009-му році оціночна цифра постраждалих від незаконного насильства в установах МВС була 604 тисячі українців, то в 2010 - це вже 790 тисяч людей. Хто з цим має боротися? Насамперед - прокуратура".   

  Попередній матеріал
  Гримчак звинуватив Печерський райсуд у змові з ГПУ
  Наступний матеріал
  ЮНЕСКО вилучило Мачу-Пікчу зі списку пам`яток, що руйнуються
  Теги: