5.ua

Правозахисники готують механізми контролю за владою

  Законопроект про народовладдя в Україні підготували правозахисники та громадські активісти. Ним пропонують дозволити громадськості відкликати депутатів усіх рівнів, селищних та міських голів, чиновників та суддів, міліціонерів та прокурорів.

  Якщо громадяни матимуть конкретні претензії до службовців, то можуть створити ініціативну групу та збирати підписи за відставку. Утім, скільки саме необхідно підписів – будуть обговорювати надалі. Також пропонують надати громадянам право на збройне повстання у випадку узурпації влади. Увечері документ збираються презентувати на Майдані, потому – влаштувати обговорення з активістами та правниками в регіонах. До парламенту, сподівається ініціативна група, законопроект потрапить за кілька місяців за допомогою народного депутата, який зголоситься зареєструвати документ.

  Ігор Курус, координатор громадської кампанії «За відповідальну владу»: «Якщо громадяни побачили що хтось із посадовців здійснює свої дії – або бездіяльність – з порушенням закону, вони повинні створити ініціативну групу не менше з 3 людей, опублікувати інформацію в місцевій пресі і збирати петиції про звільнення цього громадянина, цього посадовця з посади. Якщо вони набирають певну кількість підписів, яку потребують згідно з цього закону посадовець повинен бути звільнений з посади безумовно».

  Валентина Теличенко, правозахисник: «Поки не буде легітимних механізмів, які би запрацювали, вирішувати питання позбавити повноважень, доти весь час буде загроза того, що виникне знову необхідність – оскільки немає іншого виходу – іти на Майдан».

  Попередній матеріал
  СБУ скасувала заборону на в`їзд в Україну Юрову та Барабашу
  Наступний матеріал
  Голова Дніпропетровської облради передумав йти у відставку
  Теги:
  Loading...