Правоохоронці Прикарпаття повернули церкві стародавні Євангелія

  Стародавні Євангелія повернули правоохорці Прикарпаття у власність церковних громад. Упродовж двох років міліція шукала злодія який викрадав реліквії з церков та зрештою знайшли.

  Євангелія з Залуквінської церкви святого Петра і Павла зникли на початку року. Отець Василь розповідає - спочатку грішив на парафіян, аж як з`ясувалось поцупив реліквію заїжджий гастролер.

  Отець Василь, адміністратор церкви Петра і Пала села Залуква: "Євангеліє високого зросту, масивна, червона".

  Василь Завірач: "Це велика пам’ять нашої давнини".

  Злодієм виявився багатодітний батько, тридцяти дев`ятирічний мешканець Полтавської області. Крадіжки здійснював за допомогою міні-домкарата, яким зламував залізні решітки. Місцями злочину чоловік пересувався на велосипеді. Щоби не викликати підозр - не ночував у готелях і ні з ким не спілкувався.

  Отець Василь: "Не міг війти через парадний вхід, вибив вікно".

  Викрадені речі чоловік продавав через інтернет та у магазинах Харкова. Вартість однієї книги сягала близько 10 тисяч гривень. Правоохоронці влаштували на злодія засідку. Коли крадія спіймали - він у всьому зізнався. Наразі реліквії, яким понад століття, міліція повертає до церков. Проте, доля ще декількох цінних книг - не встановлена.

  Василь Варцаба, начальник УМВС в Івано- Франківській області: "Ми повертаємо 9 Євангелії Івано Фанківській області і 2 Чернівецькій. Доля кількох книжок не встановлена. Вони зникли назавжди в приватних колекціях. Про те, що речі крадені, злочинець не повідомляв, щоб ціну на них не збити".

  З нагоди повернення стародавніх Євангелій громадам  за одиним столом зібралися Владики різних конфесій. Священики радіють поверненню реліквій та обурюються діям злочинця.

  Володимир Війтишин, правлячий архієрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ: "На цих Євангелії складали клятву наші діди, коли вінчалися. Слухали Боже слово на свят, як можна назвити тих людей. Що вкрали, це від лукавого".

  Архиєпископ Івано-Франківський і Галицький УПЦ (КП): "Тисячу років тому князь Володимир зробив велике послаблення для злочинців, люди боялися вирушати в дорогу, єпископи йому сказали- Господь дарував тобі меч, применяй його для миру та спокою в державі".

  Нині на злодія чекає суд. Йому загрожує до десяти років ув`язнення.
  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Жінка дивом уцілила в ДТП у Бразилії [відео]
  Наступний матеріал
  У Мексиканській затоці з`явилась "мертва зона".
  Теги: