Фото Ірини Геращенко

"Правда про війну": Жертвами російської агресії на Донбасі стали майже півтисячі жінок – Геращенко

  За даними СБУ, в полон бойовиків протягом двох років потрапили майже 240 жінок

  Протягом останніх двох років на Донбасі загинули 495 жінок та 68 дітей. Крім того, 152 дитини зазнали поранень. Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час виступу в Раді Безпеки ООН, передає "Укрінформ".

  "Я хочу апелювати до громадян Російської Федерації, щоб вони мали можливість з цієї високої трибуни дізнатися правду про війну на Донбасі та про справжні страждання українських жінок та дітей. На жаль, Україна на власному трагічному досвіді знає, який страшний вплив мають конфлікти на жінок та дітей", – зазначила Геращенко.

  Вона зазначила, що жертвами російської військової агресії з весни 2014 року стали мільйони українців, а РФ несе повну відповідальність за порушення прав людини, як в окупованому Криму, так на Донбасі. Це було визнано останніми двома резолюціями ПАРЄ. Саме жінки та діти є найбільш вразливими в умовах цієї війни, наголосила вона.

  "За останніми даними, в Україні нараховується 2,7 млн внутрішньо переміщених осіб. З них близько 900 тисяч складають жінки та більше 236 тисяч – діти. Упродовж останніх двох років на Донбасі загинуло 495 жінок, 68 дітей, 152 дитини поранені. Це цивільне населення!" – підкреслила Геращенко.

  Дивіться також: Аброськін назвав втрати серед цивільного населення від початку року

  Вона додала: "Від початку російської військової агресії на Донбасі загинуло 2130 військовослужбовців Збройних Сил України, серед яких дві жінки. Вони захищали свою Батьківщину від агресора. Через війну 1937 дітей стали сиротами. Вдовами залишились 1213 жінок, а 1975 жінок втратили своїх синів. Іще 142 жінки чекають на звільнення із полону ОРДЛО свої рідних", – констатувала перший віце-спікер ВР.

  Вона також наголосила на вкрай важкій ситуації  з правами жінок та дітей на тимчасово окупованих територіях.

  "Російські окупаційні війська і їх найманці беруть у полон українських жінок. За даними Служби безпеки України у полон бойовиків ОРДЛО, протягом двох років російської агресії, було взято 238 жінок. На даний момент, 233 жінки було знайдено та звільнено зусиллями українських уповноважених органів, та ще 5 жінок наразі перебувають у полоні. Нам відомі факти торгівлі людьми на тимчасово окупованих територіях, а також сексуального насильства та експлуатації, використання неповнолітніх в бойових діях, які несумісні зі стандартами прав людини і є неприйнятними в сучасному світі. До цих пір у тюрмах так званої "ДНР" знаходиться під арештом група підлітків, звинувачених у "диверсіях", – підкреслила Геращенко.

  Нагадаємо, раніше Президент повідомив, що від початку проведення АТО на Донбасі в результаті бойових дій загинули понад 2,5 тис. військовослужбовців ЗСУ.

  Попередній матеріал
  "Режиму тиші не відчуваємо": захисники Авдіївки про артобстріли бойовиків
  Наступний матеріал
  У Тернополі встановили меморіальну дошку Герою Небесної Сотні, якого катували і вбили за часів Революції

  У зоні АТО загинув розвідник полку "Азов"

  Порошенко: За час проведення АТО загинули 190 нацгвардійців

  Новотроїцьке: Бойовики прикриваються цивільним населенням

  Бойові дії на Донеччині: Аброськін назвав втрати серед цивільного населення від початку року