5.ua

Працівники вінницького ЖЕКу 2 роки добиваються зарплатні [відео]

  Приватний ЖЕК «Наш дім» 14 років надавав комунальні послуги гуртожиткам, які раніше належали збанкрутілому заводу «Термінал». Три роки тому керівники «Нашого дому» вирішили, що підприємство нерентабельне і закрили його. Працівників звільнили, а зарплати їм так і не виплатили. Тамара Корнійчук, яка працювала там головним бухгалтером, каже – їй заборгували 10 тисяч гривень.

  Тамара Корнійчук, колишній бухгалтер ТОВ «Наш дім»: «За 9 місяців при розрахунку була не виплачена нам зарплата».

  Загалом ЖЕК заборгував 80 тисяч гривень одинадцятьом працівникам. Перший директор підприємства звільнився, новий керівник, пропрацювавши кілька місяців, закрив фірму, а з працівниками не розрахувався.

  Валентина Смаль, працювала прибиральницею у ТОВ «Наш дім»: «Коли звернулися в прокуратуру, нам сказали, що цеї людини не існує, що Кондюба зовсім інший, він в Москві на заробітках, а цей – це зовсім інша людина, він у чужий паспорт вклеїв свою фотографію і став директором товариства “Наш дім”».

   Колишні працівники підприємства неодноразово писали листи засновнику товариства «Наш дім». Але ті повертаються із позначкою – такої фірми не існує. Тому ошукані вирішили звернутися за роз’ясненням у ЖЕК самі.

  Тамара Корнійчук, колишній бухгалтер ТОВ «Наш дім»: «Там просто так не зайдеш, кнопку ми нажали – сказали: «Хто?» Ми кажемо: «Працівники і хочемо до засновника», – «Всі свої питання – у пісьменній формі»».

  Людям урвався терпець і вони звернулися зі скаргами  до правоохоронців .

  Ганна Олійник, керівник ЦГЗ МВС України у Вінницькій області: «Ще у 2011 році було відкрито кримінальна справа за частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України – це підробка документів, справа розслідувалася, але була тимчасово призупинена у 12 році, так як не було встановлено особу, яка підробила документи».

  Олег Чайка, заступник прокурора м. Вінниця: «Було встановлено: особи за втраченим паспортом внесли зміни до статутних документів, незаконно здійснювали діяльність. За даним фактом була порушена кримінальна справа за статтею 258 Кримінального кодексу України. Наразі триває досудове розслідування, проводяться слідчі дії».

  Міські чиновники теж розводять руками. Кажуть, ЖЕК був приватний і їм не підпорядковувався.

   Олександр Кушнір, директор департаменту житлового господарства: «Дане товариство взагалі не мало ніяких відносин з міською радою, воно обслуговувало виключно відомчий житловий фонд, який у свій час належав заводу «Термінал», було створене дочірнє підприємство, потім там помінялися власники».

   Ошукані працівники товариства «Наш дім» заявляють: якщо правоохоронці їм не допоможуть – звернуться з листом до Президента та прем’єра. І додають – готові вийти на мітинги.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Янукович поговорив з Обамою про Сирію і євроінтеграцію [відео]
  Наступний матеріал
  Число жертв стихії у Мексиці сягнуло 130 осіб
  Теги:
  Loading...